Centrum Radotín

Naposledy jsme o projektu Centra Radotín informovali po podpisu smlouvy o smlouvě budoucí kupní mezi MČ Praha 16 a firmou VCES Property Development a.s. v lednu letošního roku (článek Centrum Radotín má zelenou).

Dodatek s uvedenou firmou, která je developerem stavby, byl na mimořádném zastupitelstvu Městské části Praha 16 jednohlasně schválen 21. července 2014. V původní smlouvě byla výstavba obchodní třídy spojena se stavbou etapy A, ale ukázalo se, že je třeba ji spojit s úpravou křižovatky pod Korunou, proto se „třída“ vyjmula z první etapy.

Během října bude podána na stavební úřad dokumentace pro vydání územního rozhodnutí pro etapu A Centra Radotín, tj. pro bytovou zástavbu za ulicí Na Betonce. Součástí toho bude výstavba nového parkoviště na začátku budoucí obchodní třídy (v prostoru mezi kotelnou a obslužnou komunikací za OD Albert). "Důležitou prioritou v rámci výstavby Centra je pro nás zachování stávajícího počtu parkovacích míst pro rezidenty, eventuálně i příprava systému řešení dopravy v klidu v souladu s platnou legislativou, ve kterém budou zvýhodněni spoluobčané žijící v lokalitě náměstí Osvoboditelů a přilehlých ulic," uvedl starosta Městské části Praha 16 Mgr. Karel Hanzlík.

Předpoklad zahájení výstavby první části (etapa A) je druhá polovina roku 2015.

Zveřejněno: 02.09.2014 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 3411 x
Vytisknout