Den vzniku samostatné Československé republiky

Den vzniku samostatného československého státu oslavila Městská část Praha 16 pietním aktem u památníku věnovanému padlým hrdinům na náměstí Osvoboditelů v Praze-Radotíně. 

99. výročí si společně se starostou Městské části Praha 16 Mgr. Karlem Hanzlíkem a jeho zástupcem Mgr. Miroslavem Knotkem připomnělo dalších třicet lidí (včetně radních a zastupitelů, členů místních komisí a zástupců z řad veřejnosti).

Kromě položení smutečního věnce a několika svíček si přítomní vyslechli proslov starosty Mgr. Karla Hanzlíka. V něm starosta jednak zdůraznil, že nyní žijeme v historicky spokojeném období, v němž bereme samostatnost, nezávislost, demokratické principy a vymoženosti svobodné společnosti jako samozřejmost, ale rovněž upozornil na nutnost tyto hodnoty, i v kontextu aktuálního dění ve společnosti, stále chránit.

vyzaduji
Radotínský starosta Karel Hanzlík se svým zástupcem Miroslavem Knotkem u pomníku padlým hrdinům první světové války; pietní akt, 28.10.2017

vyzadujivyzadujivyzadujivyzaduji
Pietní akt; 28.10.2017

Příští rok si bude republika připomínat přesně sto let od konce první světové války a oslavy tohoto výročí tak by tak měly být slavnostnější. Na pomníku, který je stojí v parku na náměstí Osvoboditelů, je vytesáno přesně 52 jmen. Znáte příběhy těchto lidí? Jste jejich potomky, máte jakékoliv materiály z první světové války a jste ochotni se o ně podělit (s Vaším souhlasem pořídíme kopie, uděláme rozhovor, záležet bude na domluvě). Napište nám! Za pomoci Letopisecké komise Radotín bychom pro příští rok rádi připravili několik článků s tímto tématem.

Seznam jmen padlých v 1. světové válce na pomníku na náměstí Osvoboditelů (xlsx, 15 kB)

Více snímků naleznete ve fotogalerii
Zveřejněno: 31.10.2017 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 841 x
Vytisknout