Divadlo DNO na Klubové scéně Milana Peroutky

 

Co dělá Žížala z Kanceláře Blaník, když má volno? Mimo jiné hraje v Divadle DNO.

  

CO je DNO?

Divadlo DNO je nezávislá alternativní divadelní skupina bez vlastní scény, kterou založili herci, hudebníci, výtvarníci a studenti  v Hradci Králové v roce 2000. Účinkuje na mnoha festivalech v ČR i v zahraničí a sklízí zasloužený úspěch i ocenění nejen za alternativní přínos divadlu. V představeních DNO kombinuje loutky, staré hračky, hi-technologie a živou hudbu.

KDO je KDO?

Jedním ze zakladatelů DNA je výrazný autor, režisér a herec Jiří Jelínek. Spolupracuje s divadly Husa na provázku, Minor, Reduta nebo se Studiem Ypsilon. Režíroval Carmen v Městském divadle Zlín. Také režíroval a napsal pro Divadlo Husa na provázku variaci na příběh veronských milenců Romeo, Julie a já. Scénu tvoří dvě desítky vysloužilých ledniček, které představují předměty i postavy. Tento slavný příběh vyprávěný naprosto originální formou a Jelínkovským stylem zcela jistě dostává nejednoho dospělého diváka, či divačku, ale i teenagery, opovrhující klasikem….

Dalším pilířem Divadla DNO je Michal Dalecký. Hrál v Jihočeském divadle České Budějovice a tři roky v Divadle Husa na provázku. Je v angažmá v Národním divadle Brno a spolupracuje s Tanečním studiem Light, divadlem DNO, divadlem Reduta a Národním divadlem Praha. Své hudební vlohy rozvíjí v kapele Eye for an Eye, SEN, Bombarďák a Pískomil se vrací. Michala Daleckého můžeme vidět také na TV STREAM v nejotevřenější politické satiře posledních let, kterou zcela jistě je seriál o fiktivní lobbistické kanceláři Blaník, v roli asistenta Žížaly.

Divadlo DNO jsme na Klubové scéně v Koruně už viděli v několika skvělých představeních, například Hospodin, aneb kdopak by se Boha bar a nebo Idolls.

 

Co uvidíme na klubové scéně Milana Peroutky 14. května?

SVĚT PODLE FAGI

KDO je FAGI?Je to pár let, co se na facebooku objevila "komiksová" postava "Fagi".
Divadlo DNO ji oslovilo a jako první může hrát její komiksy na divadle.
Divoké písně, co nezařadíte, ale pěkně si na ně zařádíte.
Slovní smyčky, co se na nich jde oběsit.
Kabaret, improvizace, písně, humor, zběsilost v srdci.

Autor: Fagi a DNO, Režie: Jiří Jelínek, Hudba: Michal Dalecký, Scénografie: Františka Jelínková a její kamarádky
Hrají: Jiří Jelínek, Michal Dalecký nebo Jana Kalvodová

 

Zveřejněno: 30.03.2015 – Jaroslav Hájek ; Přečteno 1378 x
Vytisknout