Dvojturnaj zaujal pozoruhodnými výkony

Již tradiční dva turnaje v jeden den jsou velkým lákadlem pro ty borce, kteří myslí na špičkové umístění v rámci Mistrovství Radotína v boulo/koulo. V neděli 10. září však  tato tradice poněkud utrpěla: v pétanquovém turnaji se utkalo 18 a ve vrhu koulí 13 kandidátů, zatímco v minulých letech byla účast zhruba dvojnásobná.

Vzývané provensálské zářijové počasí se totiž nekonalo a drobný ranní déšť s vlezlým větrem mnohé borce a borkyně odradil… Nakonec se vše v dobré obrátilo. Již v průběhu prezentace vítr někam zalezl a s prvními hody ustal i déšť a nastala pohoda, kterou si všichni zúčastnění pochvalovali.

Dvojturnaj v pétanque a vrhu koulí, 10.9.2017
Společné a nezbytné foto všech hráčů dvojturnaje v pétanque a vrhu koulí, 10.9.2017

Za favority byl považován tým Řepáci složený ze zkušených borců. Zvědavost budil exotický tým s prostým názvem Černošice, jehož výkonnost nikdo ze soupeřů neznal. Rovněž Čučoriedky se dvěma borci vysoko v průběžném pořadí mistrovství a Jupiter s kombinovanou sestavou dvou domácích borců s řepáckým Jarkem Pastorkem vzbuzovali respekt. Nicméně na velké úvahy nebyl čas a turnaj, hraný systémem „každý s každým“, hned zpočátku nabral vysoké tempo.

O poměrné vyrovnanosti startovního pole svědčila skutečnost, že žádný tým neprošel turnajem bez porážky a že i poslední Svítící jahody si připsaly alespoň jedno vítězství. Toto zajímavé uskupení mělo ve svých řadách nejmladší účastnici turnaje Elišku Kasíkovou (8 let) a dosáhlo několika pozoruhodných výsledků. Prohrálo sice např. s týmem Čučoriedky 10:13 a s favorizovaným Jupiterem 9:13, ale vždy ve vyrovnaných partiích. A naopak si překvapivě vyšláplo na partu, prezentující se pod názvem SM, kterou porazilo 13:8!

Uvedené vítězství Čučoriedek zachránilo tomuto týmu předposlední, páté místo, protože to bylo vítězství jediné. Více se čekalo od sestavy 3M. K překvapivé porážce od Jahod přibyly ještě dvě s oběma favority, dvě vítězství si 3M připsaly s Černošicemi (13:9) a Čučoriedkami (13:2!). Černošická reprezentace sehrála nervy drásající duel s Řepáky, který po velkém boji prohrála 12:13. O to více si smlsla na Jupiteru, kterému coby vítězi celého turnaje připravila sice jedinou, ale drsnou porážku 13:5. Dvěma dalšími vítězstvími si pak zajistila při radotínské premiéře pěkné třetí místo.

Spolufavorizovaní Řepáci prohráli s Jupiterem 8:13, což je při rovnosti bodů stálo vítězství v turnaji: Rozhodoval vzájemný zápas!

Vítězný Jupiter prošel turnajem, až na již zmíněný „nářez“ od Černošic, celkem v pohodě a po zásluze získal vítěznou trofej. Nejtěsnější vítězství si poněkud paradoxně připsal se skvěle bojujícími Svítícími jahodami.

5. mistrovství Radotína v boulo/koulo, Pétanquové loučení s létem

 1. Jupiter (Ondřej Šťastný, Stanislav Ryvola, Jaroslav Pastorek), 4 body
 2. Řepáci (Pavel Holoubek, Jaroslav Hladík, Miroslav Ptáček), 4 body
 3. Černošice (Jiří Jánoš, Marie Pinkasová, Karel Pinkas), 3 body
 4. 3M (Michal Palkovič, Markéta Sodomová, Mikuláš Michalík), 2 body
 5. Čučoriedky (Jana Mišková, Vladimír Semanco, Klárka Kostelecká), 1 body
 6. Svítící jahody (Radek Pauk, Ivo Kasík, Eliška Kasíková), 1 body

Pozn.: O pořadí na 1. a 2., resp. 5. a 6. místě rozhodl vzájemný zápas.

V soutěži koulařů obsadili první tři místa chrabří mužové takto: 1. Mikuláš Michalík 7,90 m, 2. Vladimír Semanco 7,66 m, 3. Michal Palkovič 7,50 m, ale 4. a 5. místo obsadily neméně chrabré dámy (ty házely tzv. ženskou koulí): 4. Jana Mišková 6,46 m, 5. Markéta Sodomová 6,00 m, 6. až 8. místo za 5,55 m dělili Standa Ryvola, Radek Pauk a Petr Chvátal, 9. Leša Leiský 5,36 m atd.

Výsledky uvedeného dvojturnaje se logicky promítly do průběžného pořadí 5. mistrovství Radotína v boulo/koulo. Vedení si před posledním turnajem v bowlingu upevnil Standa Ryvola, který vede o 7 bodů před Mikulášem Michalíkem. Z druhého místa na místo šesté naopak díky absenci spadl Martin Švach. Tabulkou vzhůru se naopak derou v minulosti velice úspěšní Vladimír Semanco (ze 7. místa na 3.) a Jana Mišková (z 5. na 4.). Největší skok v popředí tabulky se pak zdařil Ondrovi Šťastnému, jehož bodový zisk za spoluvítězství v pétanquovém Loučení posunul z 10. na 5. místo!!

Průběžné pořadí 5. mistrovství Radotína v boulo/koulo po pěti disciplínách:

 1. S. Ryvola, 66 bodů
 2. M. Michalík, 59 bodů
 3. V. Semanco, 49 bodů
 4. J. Mišková, 48 bodů
 5. O. Šťastný, 42 bodů
 6. M. Švach, 39 bodů
 7. Radek Pauk, 36 bodů
 8. Marta Wölfelová, 35 bodů
 9. Jiří Smělý, 32 bodů
 10. Jiannis Georgiou, 31 bodů, atd.
Zveřejněno: 04.10.2017 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 1126 x
Vytisknout