Jana Koubková Quartet v Koruně

Jana Koubková, přední osobnost českého jazzu si prošla mnoha stylovými seskupeními od blues a swingu, až po world-ethno.

Koubková založila každoroční festival Vokalíza pro jazzové, bluesové a rockové zpěváky. Zúčastnila se mnoha festivalů nejen v Evropě, ale i na Kubě, Alžíru, Senegalu, Pobřeží Slonoviny, Libanonu, Izraeli i v Maroku.... Daří se jí i jako skladatelce písní a filmové hudby. Má své pořady v rozhlase, publikuje, píše fejetony, sloupky a poezii, vyučuje na seminářích Nestyďte se nestydět. Jejich smyslem je, aby se zájemci o jazzové zpívání nestyděli leccos si vyzkoušet a nahlížet na věci osobitým pohledem. Aby dobře cítili rytmus, frázovali, aby využívali i scatových slabik a aby dobře dýchali. Jde o radost z hudby a rytmu, která nádherně ozvláštňuje náš život.

Jana Koubková, foto: www.janakoubkova.cz
V Radotíně zpěvačka vystoupí s projektem Jana Koubková Quartet. V této sestavě spolu s ní vystupuje Ondřej Kabrna, který klavír střídá s akordeonem a arabskou loutnou zvanou oud. Další člen Quartetu je bubeník Jan Červenka, který vedle klasické bicí soupravy hraje i na africké djembé a Jan Keller, baskytarista, jenž do Quartetu přináší také pro jazz netypický zvuk violoncella.

Toto netradiční obsazení nabízí nepřeberné množství hudebních barev a posluchače provede nesčetnými hudebními světy.

Kromě autorského repertoáru hraje Quartet také skladby autorů jako je Bobby McFerrin, Chick Corea, Avishai Cohen, Al Jarreau, Steve Swallow, Duke Ellington, George Gershwin, J. S. Bach a dalších, ale i lidové písně v zajímavých úpravách. 
Jana Koubková Quartet – ve čtvrtek 31. března od 19 hodin na klubové scéně Milana Peroutky. Vstupenky za 200 Kč rezervujte na e-mailu rezervacekskoruna@centrum.cz

Plakát ke koncertu Jany Koubkové
Zveřejněno: 17.03.2016 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 1531 x
Vytisknout