Kotlíkové dotace

Využít dotaci až 127 500 Kč na pořízení nového kotle nebo tepelného čerpadla mohou ti, kteří bydlí v rodinném domě a svůj dům vytápí starým neekologickým kotlem na uhlí. 

Finanční prostředky pocházejí z dotačního programu „Zlepšování kvality ovzduší v hl. m. Praze – pořízení ekologického vytápění v domácnostech“, ze kterého lze při splnění všech předepsaných podmínek získat až 127 500 Kč (tj. 85 % ze 150 tis. Kč).

Z reklamního letáku MHMP: Využijte dotaci až 127 500 Kč na pořízení nového kotle nebo tepelného
čerpadla a zlepšete životní prostředí v hl. m. Praze ještě dnes.

Dotace jsou určeny na výměnu starých neekologických kotlů na tuhá paliva s ručním přikládáním v rodinných domech, za moderní nízkoemisní tepelné zdroje následujícího typu:
  • Kotle na biomasu s automatickým přikládáním.
  • Kombinované kotle na uhlí a biomasu s automatickým přikládáním.
  • Plynové kondenzační kotle.
  • Tepelná čerpadla (jakákoliv).
  • Případně na instalaci solárního systému, ale pouze současně s instalací některého z výše vyjmenovaných nových zdrojů.
Finanční prostředky přidělené na tento dotační program mohou uspokojit 160 – 180 žadatelů.
 
Veškeré informace jak postupovat, jaký nový topný zdroj instalovat, aby splňoval předepsané emisní limity, potřebné vzory tiskopisů spolu s aktuální informací o počtu již vyplacených žádostí naleznete na adrese: portalzp.praha.eu/energetika.  

Základní otázky a odpovědi

Jaká je výše dotace?
Až 127 500 Kč.

Na co je dotace určena?
Dotaci využijete na výměnu kotlů na pevná paliva s ručním přikládáním v rodinných domech.

Kdo dotaci poskytuje?
Dotace byla zajištěna Ministerstvem životního prostředí z Operačního programu Životní prostředí. Žádosti jsou k dispozici na MHMP.

Na co ji můžete využít?
Můžete ji použit na zdroj vytápění a jeho instalaci, novou nebo zrekonstruovanou otopnou soustavu, úpravy spalinových cest, služby specialisty i zpracování dokumentace.

Co je součástí dotace?
Součástí financování jsou i nenáročná opatření ke snížení energetické náročnosti budovy, např. dílčí výměna oken či zatepleni střechy.

Proč?
Snížíte emise znečišťujících látek, zlepšíte životní prostředí ve svém kraji a navíc ušetříte. Převážná část v současnosti používaných kotlů spadá do 1. a 2. emisní třídy. Provoz těchto kotlů bude v roce 2022 zcela zakázán.

Zveřejněno: 08.12.2016 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 1213 x
Vytisknout