Milan Peroutka se vrací na radotínské pódium

Milan Peroutka je synem radotínského rodáka, bývalého bubeníka legendární skupiny Olympic Milana Peroutky a spisovatelky Ivany Peroutkové. Věnuje se hudbě, herectví a zároveň studuje. V letošním roce zazářil v soutěži Tvoje tvář má známý hlas a otevřely se mu tak nové možnosti prosadit se v hudební i herecké branži. Letos vystoupí se svojí kapelou Perutě na Havelském posvícení v Radotíně.

Milana jsme se proto zeptali na několik otázek. Pro ty nedočkavé připomínáme, že Milan Peroutka a Perutě vystoupí na HP 2017 v neděli 15. října ve 14 hodin. 

Před třemi lety jsi na Havelském posvícení vystoupil poprvé. Tento rok tady budeš zpívat se svojí kapelou Perutě. Co  všechno se od té doby změnilo?

Změnilo se toho dost především po pracovní stránce. Už před dvěma lety jsem věděl, že chci jít touto cestou, ale každý z nás potřebujeme v životě natrefit i ty správné příležitosti. Říkám, že jsem osudu napověděl, kam chci, aby se stáčel, ale bez přehnaného alibismu je člověk často odkázán i na vůli ostatních. Tým soutěže Tvoje tvář má známý hlas ukázal po konkurzech prstem na mě, a tím způsobil hodně. Po show se mi otevřelo spoustu dveří, a kdyby den nebyl tak krátký, nakouknul bych nejradši do všech. Což ale nakonec nedělá dobrotu. Chci být v práci stoprocentní, a kombinace kapelní sezóny, natáčení seriálu a především každodenního zkoušení dvou muzikálů mi dalo pěkně zabrat. Naštěstí jsou už obě představení zdárně odpremiérována, a já si teď zkusím ještě nazkoušet činohru v divadle Ypsilon. 

Milan a Jan Peroutkovi
foto: archiv MP
Jan (vlevo) a Milan Peroutkovi. 

Na Havelském posvícení bude vystupovat i tvůj bratr Honza. Zajímá vás podobná muzika?

Brácha se v období puberty trochu vyhranil k hip-hopu a jazzu, já zůstal spíš u těch popových písniček. Všichni jsme s mamkou museli hrát na klavír, ale brácha jakožto nejmladší sourozenec vydržel. A hraje na něj výborně a působí už v několika kapelách. Nakonec jednu z nich s názvem Purpur uslyšíte na posvícení také. 

Jak bys charakterizoval hudbu skupiny Perutě? Komu je určena?

Skupina Perutě hraje autorské songy, jsou to melodické líbivé zpěvné písničky s českými texty. Chci, aby šla z koncertů radost, a diváci odcházeli příjemně naladěni. Baví mě to, že si songy můžu vymyslet, i podle svého odinterpretovat. Na koncertních pódiích se cítím nejvíc sám sebou, dává mi to největší smysl. 

Máš nějakou písničku, kterou z vašeho repertoáru zpíváš nejraději?

Všechny písničky zpívám rád, a když ne, tak je jednoduše z playlistu vyškrtneme. Speciální písničkou je song pro tátu Druhej břeh. Lidé ho cítí a já jsem se spontánně rozhodl na něj natočit i videoklip na Islandu. Točil se stejně dlouhou dobu, jako trvá. Zkrátka jen jdu se šálou kolem krku podél ledovcového jezera a zpívám. Mám tu písničku moc rád, divákům klip v premiéře představíme na podzim. 

Chystáš s kapelou i nějaké CD?

Ano, prakticky se už teď scházíme ve studiu a připravujeme první nahrávky. Náš debut bych chtěl vydat v březnu. Také bych nás chtěl více propojit s bráchou. V dětství jsme spolu hodně tvořili. Po nějaké pauze jsme začali společným coverem, a teď jsme udělali hymnu pro neslyšící, která poputuje s nadací Pink crocodile až do Indie. Její českou verzi bychom chtěli představit na speciálním cédéčku Radotínská hudební scéna II. + přátelé Radotína. 

Dostal jsi nějaké nové zajímavé nabídky? Kde Tě můžeme v nejbližší době vidět nebo slyšet? 

Aktuálně jsou to právě muzikály Krysař, Iago a Ať žijí duchové!. Také natáčím nový internetový pořad Nova taxi, kde vozím vystupující z nové řady Tváře. Z legrace říkám, že jsem díky soutěži začal dělat taxikáře. Od října opět vysílám živě na televizi Óčko, natáčím seriál Ordinace v růžové zahradě 2. Také začínám zkoušet nové představení Kostky jsou vrženy aneb Don Juan v divadle Ypsilon, no a v neposlední řadě mě čeká poslední magisterský rok na Vysoké škole obchodní. Tedy doufám, že poslední. Držte mi palce! 

Budeme. Věřím, že to zvládneš. Děkuji za rozhovor.

Věra Peroutková

Zveřejněno: 29.09.2017 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 2665 x
Vytisknout