Na Kosmíka pro Kristýnku

Pro čtrnáctiletou Kristýnku Kačabovou z Radotína, která trpí následky dětské mozkové obrny, se pořádá průběžná sbírka na podporu její léčby.

Proč je to třeba?
Dvě operace i základní rehabilitace sice Kristýnce hradila pojišťovna, při rozvoji pohybových schopností jí však nyní nejvíc pomáhá cvičení a neurorehabilitace v kosmickém oblečku. Poprvé ji Kristýnka absolvovala v létě roku 2013 v Klimkovicích a ještě ten samý rok na podzim tam byla podruhé; i díky sbírce, na jejíž organizaci se spolupodílela Městská část Praha 16.

Poté se v Praze otevřelo první ambulantní pracoviště s „Kosmíkem“, další rehabilitace tedy Kristýnka mohla podstoupit již v pražském neurorehabilitačním centru Axon – na podzim 2014 byla na tuto rehabilitaci vybrána kontem Bariéry jako jeden z prvních pacientů, nyní v zimě 2015 se podařilo rodině získat dostatek prostředků na další rehabilitační sérii. Pokroky jsou znát, ale tyto intenzivní (a velmi drahé) čtyřhodinové bloky rehabilitací je potřeba stále opakovat.

A protože jejich financování je mimo možnosti rodiny, pomáhá jim právě stálá sbírka. Radotínská radnice vyčlenila ve svých objektech dvě sběrná místa pro sběr víček od PET lahví: v Místní knihovně Radotín a ve sběrném dvoře Technických služeb Radotín (seznam dalších míst v Praze a okolí najdete na http://kristynka-cz.webnode.cz).  

Ten, kdo by se nechtěl omezovat pouze na tento způsob podpory, samozřejmě může přispět také finančně na bankovní účet 43-7605020217/0100, zřízený u Komerční banky.

Paní Kačabová všem, kdo se do sbírky zapojili, vzkazuje: „Děkujeme za každou pomoc všem, kterým není lhostejný osud naší Kristýnky.“

Co je Therasuit
Therasuit (Kosmík) je pohybová metoda postavená na speciálním obleku, který vznikl v rámci ruského kosmického výzkumu a umožňuje díky mnoha speciálním úponům individuální zapojení, či naopak vypojení chybně fungujících svalových skupin.

Více na https://www.facebook.com/VickaPomocProKristynku.
Zveřejněno: 11.02.2016 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 2015 x
Vytisknout