O víkendu se v Radotíně koná 18. ročník Havelského posvícení

Městská část Praha 16 pořádá o víkendu 10. – 11. října XVIII. ročník Havelského posvícení. Dvoudenní zábava je největší součástí novodobého radotínského dění od roku 1998 a vlajkovou lodí kulturně společenských akcí pořádaných radotínskou radnicí v čele se starostou Mgr. Karlem Hanzlíkem. Vstup na posvícení je zdarma včetně všech doprovodných akcí.

Tradiční akce přitahuje návštěvníky ze širokého okolí a ti tak mají možnost odpočinout si od všedních starostí, zastavit se v dnešní uspěchané době nebo si jen pochutnat na posvícenských koláčích, perníku, medovině, staročeských cukrovinkách a sladkostech či dalších pochutinách.

Letošní novinkou je Havelská 13 (APA), což je speciálně pro tuto příležitost připravené pivo od pivovaru MMX z Let u Prahy. Jde o polotmavé svrchně kvašené třináctistupňové pivo vyšší hořkosti, které je vařené z amerických chmelů. Loňský Radotínský sváteční speciál byl přijat velmi vřele, proto se organizátoři rozhodli i nadále spolupracovat s pivovarem MMX a vytvořit tak i tentokrát něco originálního a jen pro tuto příležitost.

Nezbytnou součástí slavnosti je staročeský jarmark, který se jako vždy koná na náměstí Sv. Petra a Pavla, v ulicích Václava Balého a Loučanská. Více než 100 stánků nabídne rozličný a bohatý sortiment občerstvení, výrobky tradičních řemesel, rukodělných výrobků nebo třeba kreativní dílničky pro děti.

Havelské posvícení bude zahájeno v devět hodin slavnostní fanfárou a stánkovým prodejem výrobků tradičních řemesel a občerstvení. Začátek kulturního programu je po oba dny od 10.30 hod.

Během víkendového programu vystoupí hudební skupiny: Michal Hrůza a kapela Hrůzy, kapela Nebe, Jiří Schellinger revival, U2 revival, Old Fashion Trio, Harry Band, kapela Perutě (Milan Peroutka ml.) anebo legendární Tango s Mirkem Imrichem,zazní staročeské písně v podání skupin Třehusk a Nešlapeto. K vidění bude skupina historického šermu Alotrium, Divadlo Ančí a Fančí, představení dětí z mateřské školy Radotín, MŠ Petrklíč, DS Gaudium, Divadlo Toy Machine, akrobati na chůdách, Bubeníci ze ZUŠ Klementa Slavického v Radotíně, Elements crew a mnoho dalších.

Po oba posvícenské dny bude otevřena i Místní knihovna Radotín, kde se uskuteční Den otevřených dveří spojený s bazarem knih (otevřeno bude od 10 do 16 hodin).

„Posvícení je organizováno radotínskou radnicí téměř tři čtvrtě roku před jeho konáním. Do příprav je zapojeno mnoho místních spolků a organizací a jde jednoznačně o největší radotínskou lokální akci, která navazuje na bývalý církevní svátek oslavy úrody a ukončení zemědělské sezóny,“ uvedl Mgr. Karel Hanzlík, starosta Městské části Praha 16.

Zveřejněno: 06.10.2015 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 3370 x
Vytisknout