Podzimní rockování i horor v Kulturním středisku U Koruny

Podzimní rockování

Podzimní rockování i horor v Kulturním středisku U Koruny 

Kameny se konečně valí i do Radotína. V Kulturním středisku Radotín vystoupí Rolling Stones revival Prague v sobotu 3. října. ( V rámci Radotínského babího léta)

A jaká je historie našich „Stounů“? Počátkem 80. let se začala formovat skupina nadšenců, kteří se věnovali popíjení nápojů za zvuků hudby Rolling Stones. Díky zručnosti jednoho z nich, Petra Holánka, se tyto večírky „zvrhly“ ve spontánní muzicírování a kolem roku 1983 se objevila v jádru spolku první veřejně hrající a poslouchatelná sestava. Jejím platným členem byl zejména Evžen Balaš, díky jehož umanutému sběratelství se kapela dostala nejen ke kompletním nahrávkám, ale i k notovým materiálům, což bylo v té době téměř neslýchané.

V průběhu 80. let kapela v rámci tehdejších možností pilně koncertovala – a ve vystoupeních, v nově vznikajících klubech, úspěšně pokračovala i po revoluci. K památným patří koncert v Karlově ulici v předvečer prvního koncertu Rolling Stones na Strahově, který ukončila policie. Počátkem roku 1991 se kapela podílela na natáčení dokumentu pro ČT „Český revival“. Od roku 1997 jezdí vystupovat i do Rakouska a Německa a nedílným doplňkem jejích významnějších vystoupení se stává tříčlenná dechová sekce.

Během let docházelo průběžně k výměně jednotlivých členů kapely. Současná sestava je: Zlatko Hejma – zpěv, Zbyněk Jaroš – kytara, Dan Vavrla – kytara, Vladimír Adamský (bg), David Uher – bicí. Jako host ji příležitostně doplňuje Emil Hadač – klávesy.

Na sobotu 24. října je od 19.00 hodin naplánován koncert kapely Tango.

Kapelu Tango a Míru Imricha, který působí na rockové scéně již řadu let, není nutné dlouze představovat. V dobách, kdy u nás rockových zpěváků bylo jako šafránu, působil Mirek se svým osobitým projevem málem jako zjevení z jiného světa. Snadno jste mu uvěřili každé slovo, každé gesto, a to jak v prvním „zadumaném“ období Abraxasu, tak i v jeho pozdější veselejší podobě, kdy přibylo i množství pódiových legrácek. Právě své veselejší „já“ Míra později naplno odhalil v Tangu.
Nová formace kapely byla obnovena v roce 2007.

Koncerty Tanga tvoří písně jak ze starších dob (např. Co s tím sklem, Elektrický bál, Jdeme do hor, Obyčejný svět atd.), tak i novější písně. Tango vydalo 3 nová alba – Tango 2007 a Boom Boom (v r. 2009) a Tango 2014.

V kulturním středisku kapelu uslyšíte v sestavě: Mirek Imrich – zpěv, Hanka Gasseldorferová – bicí, zpěv, David Pavlík – kytara, Martin Ivan – basa.

 

Přijďte se bát do Koruny
Do radotínské Koruny zase přijede Point!
Sympatická partička prostějovského Divadla Point radotínské publikum nadzvedla ze židlí už na jaře hrou Testosteron. Nemalé úspěchy sklízí i jejich nová komediálně laděná inscenace Baskervillská bestie na motivy románu A. C. Doyla. Ta představí proslulou vyšetřovatelskou dvojici v poněkud jiném světle. Sherlock Holmes a doktor Watson samozřejmě stojí na straně dobra. Protihráčem jim je záhadná bestie, která uprostřed ponuré krajiny plné močálů terorizuje rod Baskervillů…
Pod režií je podepsán Aleš Procházka a kolektiv.
A ještě upozornění kulturistek: Není určeno pro slabé povahy (nervy drásající vytí)! 

Baskervillská bestiev sobotu 17. října od 19.00 hodin v Kulturním středisku Radotín, vstupné 150 Kč, rezervace doporučena

Pozor! Těm co hrůzou opustí sál, se vstupné nevrací!

17.10. Od 15.00 pro děti Divadlo Toy Machine – Kocour v botách, 60 Kč

 

Rezervujte raději hnedJ!

Těšíme se na vás!

 

Zveřejněno: 17.09.2015 – Jaroslav Hájek ; Přečteno 1530 x
Vytisknout