Radotín se schystá na RÁDL FEST

Kdo jsou ti mladí, draví, progresivní, osobití muzikanti a muzikantky, kteří nás vnesou do víru moderní autorské hudby dnešní doby 18. března v Koruně na RÁDL FESTU? 

RÁDL FEST se koná v Kulturním středisku "U Koruny" v pátek 18. března od 19 hodin. Za vstupné zaplatíte 90 korun. 

Kapela Nolem vznikla 4. listopadu 2013 a jejími členy jsou: Marek Meloun (zpěv), Dimitri Sichevsky (basa), Karel Štolfa (bicí), Lukáš Krejčí (kytara).

Tři z nich bydlí v Radotíně a to by bylo, aby se nepotkali a nedali dohromady s kulturistkami a kulturisty z Koruny a něco spolu nevymysleli. Je zde tedy první ročník Rádl Festu, radotínského hudebního festivalu pro mladé, jehož vznik iniciovali čtyři mladí hudebníci. 

Přinášíme rozhovor Dany Radové, vedoucí místního Kulturního střediska Radotín, s kapelou NOLEM. 

Marku, na co se můžeme těšit, koho uslyšíme? 
Máme určitě po dlouhé době možnost si zde v Koruně naživo poslechnout mladé nadějné hudebníky z Radotína, kteří tráví svůj čas něčím tak smysluplným, jako je hudba. Z řad vystupujících uslyšíme pestrou škálu úspěšných stylů dnešní doby, které vám budou představovat jak nadaní chlapci, tak i nadané dívky. Kromě dobré hudby a skvělé atmosféry jsme si pro vás připravili i překvapení v podobě taneční skupiny ELEMENTS CREW, která tento poznávací výlet do světa hudby jistě o velký kus rozšíří. 

Lukáši, jak často zkoušíte a kde? 
Vzhledem k našim cílům jsme si řekli, že minimum bude dvakrát týdně, ale záleží na mnoha věcech... Když máme třeba před koncertem, tak se scházíme častěji, abychom dopilovali detaily. Naše zkušebna v Nuslích je něco jako náš druhý domov, něco jako zašívárna před světem. Nejdůležitějším prvkem zkušebny je rozhodně lednice a gauč. Máme tam dost místa jak na hraní, tak na práci s písničkami. Někteří z nás občas využívají naši zkušebnu i jako azyl. 

Dimi, občas nám pomáháte jako „bednáci“ u jiných kapel na akcích Prahy 16, jak se ti líbí současná hudební scéna? 
Myslím si, že česká hudební scéna je často podceňovaná. Je to nejspíš dáno tím, že hodně začínajících interpretů tvoří v angličtině a více je láká zahraničí. Přibyla spousta nezávislých mladých umělců, kteří nejdříve získali fanoušky přes sociální sítě a začínají se objevovat na menších akcích. Ačkoliv je zde početná konkurence, tak je fajn, že kreativních lidí stále přibývá. Také se mi líbí spousta projektů a soutěží, které spolupracují se začínajícími kapelami a pomáhají jim dostat novou hudbu do uší posluchačů.

Kapela NOLEM


Marku, v čem je vaše kapela jiná?
Tak to je trochu komplikovaná otázka, nicméně určitě jednou z hlavních odlišností naší kapely je náš styl, kterým se snažíme oddělit se od kapel, kterých je dnes v Česku velké množství. Najdete v něm jak prvky mírnější a klidné hudby, tak i místa, která alespoň nás dokáží rozpálit doběla. Kromě tradičních nástrojů je naše hudba protkána i prvky elektronické hudby, které rozšiřují možnosti naší tvorby. Co ale považujeme za nejdůležitější, je každodenní práce s kapelou, kterou podstupujeme, a snaha do velké míry si hudbu dávat na vrchní příčky našich zájmových žebříčků. 

Karle, ty jsi asi nejnovější člen kapely, je něco, čím tě kapela překvapila?
Nejvíc jsem hned zprvu obdivoval zapálenost. Zapálenost, která trvá a je nejdůležitějším krokem k tomu se dostat výš. Bylo to pro mě v podstatě nové, při zkouškách se prostě jen zkoušelo, na což jsem si v začátcích musel vlastně i zvykat. Nicméně se musí nechat, že když se kapela naučí pravidelně bez přestávky makat, tak kvalita všeho ihned stoupá. Navíc, když se tohle skloubí s pohodovou atmosférou, vznikne v kapele prostředí, ve kterém budou prostě všichni vždy rádi pracovat. 

Kluci, řekněte mi, pro jaké publikum hrajete? Kam směřujete? Prozraďte vaše plány a sny a klidně přehánějte!
Žánr, který hrajeme, je hodně široký, takže věříme, že zasáhneme také široké publikum lidí. Nicméně určitě to bude hlavně publikum mladší a střední věkové vrstvy, protože naše hudba se pohybuje především okolo moderního rocku. Náš cíl, který jsme si stanovili, už když jsme začínali, je stále stejný. Chtěli bychom, aby se náš koníček a naše záliba staly i nadále součástí našich životů a abychom si někdy v budoucnu mohli zařádit s velkou skupinou lidí jako slavné kapely, které obdivujeme. 

Těšíme se na vás i na RÁDL FEST.

Pozvánka na RÁDL FEST
(jpg, 92 kB)

Pozvánka na RÁDL fest
Zveřejněno: 11.03.2016 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 2310 x
Vytisknout