Silvestrovská omezení dopravy v Praze

Podle informací Magistrátu hlavního města Prahy budou v souvislosti s oslavami, které lze očekávat na veřejných prostranstvích upraveny jízdy MHD a uzavřeny některé ulice v centru města.

Silvestr na Staroměstském a Václavském náměstí

Program oslavy Silvestra na Staroměstském náměstí začne v 17:00 hodin a ukončen by měl být po půlnoci. S ohledem na bezpečnost návštěvníků budou pro automobilový provoz uzavřeny příjezdové komunikace (přechodná úprava se týká ulic Pařížská, Jáchymova od 20:00 do 03:00 hodin).

Na Václavském náměstí, kam obvykle přichází během silvestrovského večera a noci slavit velké množství Pražanů a turistů, nebude možné parkovat. Zákaz parkování bude platit od 12:00 do 10:00 hodin 1. ledna. I sem bude dočasně zakázán vjezd automobilům (týká se ulic Wilsonova - od 12:00 do 10:00 hodin, Jindřišská, Vodičkova, Štěpánská a Ve Smečkách od 16:00 do 08:00 hodin).

Vzhledem ke zkušenostem z minulých let, kdy se oslavy soustřeďují kolem půlnoci i na Karlův most a jeho okolí, bude od 23:30 hodin do 01:30 hodin uzavřena komunikace Křižovnická – Smetanovo nábřeží v úseku Platnéřská – Karoliny Světlé. A na Malé Straně v době od 21:00 do 02:00 hodin také ulice Josefská a Mostecká.

Dopravní podnik hl. m. Prahy prodlouží provoz metra přibližně do 2:00 hodin 1. 1. v intervalu 10 minut. Podrobné informace o provozu MHD na: http://www.dpp.cz/omezeni-dopravy/vanocni-a-novorocni-provoz-pid-od-24-prosince-2017-do-2-ledna-2018/

Novoroční ohňostroj

Tradiční novoroční ohňostroj rozzáří Prahu v 18.00 hodin. Bude trvat celkem 660 vteřin, tedy jedenáct minut. Bylo podstatně sníženo množství akustických efektů a velkých kulových pum, které při svém efektu vytvářejí intenzivní hluk. Naopak bylo zvýšeno množství přízemních efektů a padajících dešťů, které jsou viditelné i za nepřízně počasí. Ke sledování novoročního ohňostroje je nejvhodnější Dvořákovo nábřeží, Pařížská ulice, Čechův, Mánesův a Štefánikův most.

Pro automobilovou dopravu budou 1. ledna 2018 od 16 do 18.30 hodin uzavřeny tyto komunikace:

■ Dvořákovo nábř. v úseku Štefánikův most – nám. Jana Palacha

■ nábř. Edvarda Beneše v úseku Klárov – Štefánikův most

■ Čechův most, Mánesův most, Štefánikův most, most Legií

■ Pařížská v úseku ul. Bílkova – nám. Curieových

■ 17. listopadu v úseku nám. Jana Palacha – nám. Curieových

Provoz tramvají (Mánesův a Čechův most, pravobřežní komunikace od Národního divadla po náměstí Curieových) bude přerušen v 17:30 hodin. Tramvajová doprava na dalších komunikacích – Štefánikův most a most Legií bude řízena operativně podle situace ve spolupráci s Policií ČR.
Zveřejněno: 29.12.2017 – Kateřina Drmlová ; Přečteno 607 x
Vytisknout