Silvestrový výšlap na keltské oppidum - a co KAAN chystá letos

Silvestrovský výšlap na Závist s táborákem, 31.12.2016Počasí přálo všem, kteří se rozhodli prožít poslední den v roce v přírodě.

Radotínský KAAN zaplnil autobus č.255, kterým dojel do zastávky Most Závodu míru. Odtud se šlo pěšky. Za mostem vedla cesta od zbraslavského nádraží pozvolným úvozem. Přítomní psi dávali, plni energie, neúnavně lidskou smečku dohromady, účastníci se seznamovali navzájem. Někteří stálí spoluturisté se pro nemoc nezúčastnili. Nejen pro ně bylo pořízeno mnoho snímků.

U rozcestníku všichni zastavili a kochali se zimní scenérií. Byla kouzelná. Zbývalo několik desítek metrů k cíli.

Po nalezení vhodného ohniště se většina těšila na opékání buřtů, někteří pročítali fotodokumentaci o vykopávkách.

Silvestrovský výšlap na Závist s táborákem, 31.12.2016Podpalovač byl k dispozici, s mokrým dřívím ale nikdo nepočítal. Nakonec vše dobře dopadlo, oheň měl sílu, domácí zásoby byly snědeny i vypity a všem účastníkům silvestrovského výšlapu KAAN 2016 byl předán pamětní totem, který vyrobil Honza Bouček. Při odchodu z oppida bylo sálající ohniště předáno další skupině příchozích, která se scházela, patřičně vybavena, k večerní oslavě a loučení se starým rokem v místě oppida. S pocitem dobrého skutku v duši se skupina Kaan vydala k domovu. Autobus byl opět plný a všichni se divili, že je v tento den, v tuto hodinu, takový nával.
Alena Ferrová

více fotografií naleznete ve fotogalerii

Co plánuje Kaan na rok 2017

Kaan slibuje všem svým příznivcům pěší vycházky do přírody i třídenní říjnový výlet do Chrobol  a Českého Krumlova, výlet vláčkem českým Simmeringem, na žádost opět výstavu obrazů Simonnety Šmídové, předvánoční dílny v listopadu i setkání při čaji s mandalami a soutěže o ceny. Činnost bude bohatá a rozmanitá, obohacená může být i dalšími nápady.

Zveřejněno: 24.01.2017 – Kateřina Drmlová ; Přečteno 1351 x
Vytisknout