Vánoční výstava v Burglengenfeldu

O prvním adventním víkendu navštívili členové Radotínské letopisecké komise partnerské město Burglengenfeld. I letos tady Jan Přikryl, Jiří Bárta a Štěpán Rak uspořádali vánoční výstavu v tzv. Radotínské věži.

V sobotu společně s německými přáteli nastrojili stromek, věž vánočně vyzdobili a na připravené panely vybrali obrázky dětí ze Základní umělecké školy Klementa Slavického, Základní školy Praha - Radotín a z Gymnázia Oty Pavla. 

Kromě obrázků, které oživily atmosféru vánoční věže, vyparáděného stromečku a nezbytných sladkostí jako jsou vánoční cukroví a vánočky, zde byl postaven také velmi starý a cenný český betlém z rodinných pokladů.

V sobotu v 16 hodin se věž slavnostně otevřela a „Tschechische Weihnachten“ (České Vánoce) mohly začít. Vernisáž výstavy navštívil i starosta Burglengenfeldu Thomas Gesche. 

"Výstava ve věži má již velkou tradici a ze strany burglengenfeldských přátel a návštěvníků je kladně hodnocena. Letos oslavujeme 25. výročí partnerství mezi Burglengenfeldem a Radotínem a tak i taková drobnost a milé setkání má velký dopad na utužení vztahu našich dvou měst," uvedl Ing. Petr Binhack, předseda Letopisecké komise a místní radní, který společně s kolegy výstavu dlouho připravoval, avšak víkendové akce se nemohl zúčastnit.
Mgr. Štěpán Rak


Vánoční výstava v Burglengenfeldu, 2.12.2017

Vánoční výstava v Burglengenfeldu, 2.12.2017 Vánoční výstava v Burglengenfeldu, 2.12.2017 Vánoční výstava v Burglengenfeldu, 2.12.2017 Vánoční výstava v Burglengenfeldu, 2.12.2017 

Více snímků z Burglengenfeldu ve fotogalerii
Zveřejněno: 04.12.2017 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 790 x
Vytisknout