Zkoušely se "protipovodňovky"

Zkušební stavění mobilního hrazení protipovodňové ochrany 17.3.2010Ve středu 17. března 2010 proběhlo zkušební stavění mobilního hrazení podél ulice Výpadové (úsek od ulice Šárovo kolo po ulici Výpadová).
Tato zkouška byla součástí předání mobilních opatření Správě služeb hl. m. Prahy, která zajišťuje jejich skladování, údržbu a výstavbu za povodně.

Znamená to další významný krok k celkové ochraně Radotína před povodněmi - v současné době je etapa zabezpečující oblast Benátek prakticky dokončena, zbývají pouze některé drobné nedodělky nemající ale vliv na funkčnost hrazení (například pokládka finálního povrchu na začátku ulice Šárovo kolo). Do konce června 2010 se plánuje také dobudování celého úseku u základní školy. 

Druhá část protipovodňové ochrany Radotína od ulice Šárovo kolo po ulici Výpadová, jejíž výstavba se testovala, má 294 metrů mobilních hrazení (cílový stav montovaných prvků v Radotíně činí 440 metrů). Zkušební montáž trvala přibližně pět hodin, tento čas však nemá nic společného s reálným stavěním za povodně - v takovém případě se počítá s dobou výstavby kolem tří hodin.

Roli tu hraje i čas dopravy mobilních částí - ty jsou v současné době umístěny v centrálním skladu v Dubči, pro Radotín, Zbraslav a Chuchli se však připravuje jejich uskladnění ve Zbraslavi.

A jak to bude s kolaudací stavby protipovodňové ochrany?
Kolaudace, kterou zajišťuje odbor městského investora Magistrátu hl. m. Prahy spolu s mandatářem výstavby VRV a.s., by měla být zahájena 1. dubna 2010.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Zveřejněno: 23.03.2010 – Kateřina Drmlová ; Přečteno 4414 x
Vytisknout