Po nové lávce pěšky i na kole

Naučná stezka Radotín povede přes nově postavenou lávku z ulice na Betonce tunýlkem pod tratí až k řece Berounce. Mostní konstrukce přes Radotínský potok bude oficiálně otevřena na začátku září.

➡️ Naučnou stezku udržují technické služby
V posledních dvou týdnech byla stezka vyčištěna od přerostlé zeleně tak, aby turisté mohli po vyznačené trase pohodlně projít. Pomyslnou čáru přes rozpočet udělala bouřka, která se Radotínem prohnala ve středu 16. srpna. Opět bude nutné cesty projít a zkontrolovat. Na tyto práce přijde řada, jakmile technické služby odstraní následky vichřice v centru Radotína, na Sídlišti, urnovém háji nebo u Berounky.

➡️ Stezka povede po nové lávce podél železnice
Změnou, ke které ale dojde v nejbližší době, bude přeložení její trasy. Povede přes nově postavenou lávku z ulice Na Betonce, tunýlkem pod tratí až k řece Berounce. Mostní konstrukce přes Radotínský potok bude oficiálně otevřena 1. září.

Naučná stezka Radotín, 3.8.2023
Úchvatné výhledy do krajiny. Na snímku jedna z laviček nad cementárnou (zastávka č. 13)

➡️ Lavičky
Nedávno na trase přibylo dvanáct dřevěných laviček z masívu. Osazeny byly na místa, odkud se mohou návštěvníci těšit z hezkého pohledu do krajiny nebo tam, kde jim zpříjemní cestu. 

➡️ O projektu
Projekt připravila Městská část Praha 16 ve spolupráci s radotínskou letopiseckou komisí a odborníky na geologii a hydrologii. Připravován byl od začátku roku 2021, veřejnosti se stezka představila v září 2022.

Více než jedenáctikilometrová trasa vede okolím Radotína a okruhem přes Kosoř a Lochkov se vrací nazpět do centra městské části. Prochází chráněnými územími, zčásti dosud oficiálně nepřístupnými. Turisty přivádí do nejhezčích míst v okolí a nabízí poučení, ale i krásné výhledy do Radotínského, Slavičího údolí, ale i ke Zbraslavi a keltskému hradišti Závist.

Leták k Naučné stezce Radotín (pdf)

➡️ Kompletní info o naučné stezce
➡️ Naučná stezka s novinkami


Naučná stezka Radotín, 3.8.2023 Kontrola a čištění Naučné stezky Radotín. Práce provedli zaměstnanci technických služeb, 8.8.2023 Kontrola a čištění Naučné stezky Radotín. Práce provedli zaměstnanci technických služeb, 8.8.2023Kontrola a čištění Naučné stezky Radotín. Práce provedli zaměstnanci technických služeb, 8.8.2023
Čištění naučné stezky. Práce provedly místní technické služby, 8.8.2023
Zveřejněno: 18.08.2023 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 613 x
Vytisknout