Promítání s letopisci

Radotínští letopisci uspořádali už třetí pokračování pásma složeného ze záběrů natočených v Radotíně. K ukázkám z filmů a televizních reportáží, které letopisecká komise představila v průběhu posledního roku, přibyly záběry vytvořené amatérskými tvůrci. Akce se uskutečnila ve středu 20. září na Fajnovém dvoře v Koruně

Video vytvořili Pavel Vančát a Jan Lukavský, kteří jsou také členy letopisu. Po jejich úvodním slovu si návštěvníci radotínské Koruny mohli vychutnat téměř sto let starý záznam utkání radotínských fotbalistů nebo pohled na padající komíny staré radotínské cementárny. Mezi další filmové lahůdky rozšířené verze patřilo video z vyzvednutí schránky nalezené v báni radotínského kostela při jeho rekonstrukci v devadesátých letech. Hosté tím alespoň mohli nahlédnout pod pokličku činnosti radotínských letopisců. 

Pásmo ukončila videa téměř současná, přesto ale zobrazující už zmizelý Radotín. Přítomní Radotíňáci tak zavzpomínali na původní železniční přejezd v ulici Na Betonce nebo na nádraží a jeho vzhled před nedávnou rekonstrukcí. 

Promítání doprovázela výstava modelů p. Ehrmana.
Starší videa z letopisecké komise najdete na YouTube kanálu Letopisecké komise: 

Zveřejněno: 21.09.2023 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 691 x
Vytisknout