5. mistrovství v boulo/koulo: Nic nového!

Přiznejme: Ne vše bylo při zahajovacím turnaji 5. mistrovství Radotína v boulo/koulo v neděli 12. února stejné jako v loňském roce. Pochopitelně. Ale to nejpodstatnější rozhodně přetrvalo: pohodová atmosféra a dobrá nálada všech zúčastněných. Jak je ostatně při podnicích pořádaných Oddílem Pétanque Radotín (OPÉRA) již tradicí.

Také vítěz byl stejný. Ostatně tento zahajovací turnaj v kuželkách od roku 2013, tedy od prvního ročníku mistrovství, jiného vítěze nezná. Stal se jím Radek Pauk. Také pochopitelně: Radek je jediným aktivním kuželkářem, který se tohoto klání pravidelně zúčastní (hájí barvy SC Radotín).

Radek vedl od prvního kola suverénním výkonem 102 kuželek a v druhém kole toto skóre ještě vylepšil na 112! (Hrála se dvě kola po dvaceti hodech do plných.) Celkový součet 214 bodů mu zajistil pohodlné vítězství.

Únorové kácení kuželek, 12.2.2017
Osazenstvo turnaje "Únorové kácení kuželek", které se odehrálo v Radotíně 12.2.2017.

Na druhé místo se po loňské čtvrté příčce probojoval Jan Korynta s pěkným výsledkem 196 bodů. Výrazné zlepšení oproti loňsku, kdy byl osmý, zaznamenal Standa Ryvola, který narubal 161 bodů a skončil na 3. místě. A to mu ještě příliš nevyšlo kolo druhé (jen 68 b.), když po prvním kole držel druhé místo (93 b.!).

Dále se srovnali: 4. Jiannis Georgiou (159 b.), 5. Marta Völfelová (158 b. – nejlepší dáma turnaje), 6. Martin Švach (152 b.), 7. Vladimír Semanco (142 b.), 8. Mikuláš Michalík (137 b.), 9. Jiří Smělý (125 b.), 10. Jan Popelka (124 b.) atd. Za zmínku rozhodně stojí umístění Františka Pauka, který nejen, že obdržel cenu pro nejmladšího účastníka turnaje (10 let), ale s výsledkem 93 b. obsadil 22. místo z 25 účastníků. Že by geny otce Radka zafungovaly? :-)

Z čistě sportovního hlediska bylo litovati neúčasti Jana Pauka (loni 2.), Leši Leiského (3.) a hlavně trojnásobného mistra Radotína Luďka Haužvice, který se omluvil z rodinných důvodů. Na napínavých soubojích však tyto absence ničeho neubraly.

Všichni účastníci se pak shodli, že se těší na další podnik mistrovství, kterým je turnaj v kuličkách. Zde lze právem očekávat nekompromisní nápor mistryně ČR M. Völfelové na první místo, kterému budou ostatní účastníci jen stěží odolávat! Ale rozhodnuto není dopředu nic, takže si přijďte, vážení přátelé, zahrát nebo se alespoň podívat.

Turnaj "O Radotínskou skleněnku" – pozor, hraje se hliněnými kuličkami – se uskuteční 19. března od 14 hodin v prostoru za lávkou přes Berounku. S ohledem na možné výkyvy počasí může dojít ke změnám, které budou zveřejněny na našich webových stránkách.

A pétanque? Na ten dojde v neděli 16. dubna, kdy vypukne tradiční turnaj Jarní zelené koule. V 10 hodin dopoledne na známém boulovišti v areálu RSK! Na El Brusu!


Ing. Petr BinhackIng. Petr Binhack
Předseda OPÉRA 

Snímky z turnaje najdete ve fotogalerii
Ing. Petr BinhackIng. Petr Binhack
Předseda OPÉRA (Oddíl pétanque Radotín) 


Ing. Petr BinhackIng. Petr Binhack
Předseda OPÉRA (Oddíl pétanque Radotín) 


Zveřejněno: 23.02.2017 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 2062 x
Vytisknout