Babí léto s Waldou

vyzadujiPříliš letně to v sobotu 7. října na náměstí Sv. Petra a Pavla nevypadalo. Ale Babí léto tu přesto vládlo.

Akce, kterou již pravidelně pořádá Městská část Praha 16 pro své dříve narozené obyvatele, se odehrála týden před Havelským posvícením, ale ani to nezaručilo příliš hezké počasí. Naštěstí se rozpršelo jen jednou a míst u stolů pod dlouhým stanem bylo tolik, že vystačily téměř pro všechny posluchače.

vyzadujiPečovatelská služba Praha – Radotín se i tentokrát postarala o dostatečné množství čaje a kávy, úvodního slova se ujal radotínský starosta Karel Hanzlík a zpěvu pak Vladimír Walda Nerušil. Proč Walda? Protože nejen, že vypadá jako Waldemar Matuška, ale především zpívá jeho písničky. Čímž není řečeno, že by je Matuška sám psal, i on byl jen interpretem, ale proslavil je svým podáním natolik, že dnes už jsou prostě Waldovy. Ale i o tom, kdo kterou píseň napsal, kdo otextoval a kdy ji začal Matuška zpívat, Vladimír Neužil mluvil – vždy jen krátce, aby co nejvíce času zbylo na hudbu.

vyzadujiA ta lákala i kolemjdoucí (a kolemjedoucí, takže na náměstí bylo docela živo. Stánek s občerstvením za mírně dotované ceny téměř nestíhal obsluhovat.

Snad se to podobně vyvede i napřesrok, jen počasí by si mohlo schovat trochu toho babího léta právě pro odpoledne s Babím létem.

více fotografií naleznete ve fotogalerii

Zveřejněno: 10.10.2017 – Kateřina Drmlová ; Přečteno 1957 x
Vytisknout