Bára Hrzánová a Condurango

Známou herečku a zpěvačku Báru Hrzánovou s kapelou Condurango přivítá ve středu 16. března radotínská Koruna. 

Kapelu, která se jmenuje stejně jako bylinný likér pro povzbuzení chuti z býlí rostoucího na svazích Kordillér, založili počátkem 80. let na DAMU dnes velmi populární herečka Bára Hrzánová a Pavel Anděl. Později přibyli Vladimír Kosík a Ivo Novák a v roce 1986 Miloš Šikola. 

Současné složení kapely Condurango je: Barbora Hrzánová – zpěv, perkuse, trubka; Mário Bihári – zpěv, harmonika, Ivo Novák – kytara, zpěv; Míla Šikola – violoncello, Tonda Holub – baskytara, housle, ukulele; Matyáš Mejzra – bicí, perkuse; Nick Arthofer – trubka, zpěv.

Hudba a texty jsou většinou dílem Báry Hrzánové a Ivoše Nováka, aranžmá písní pak kolektivní prací celé kapely. U některých skladeb kapela využívá i texty známých spisovatelů a básníků: Federica Garcíi Lorky, Christiana Morgensterna, Otokara Březiny či J. R. R. Tolkiena. Hudba, která je toho všeho výsledkem, je žánrově nezařaditelná, mísí se v ní šanson s latinskými a „budějovickými a proseckými“ rytmy. A určitě stojí za poslech!

Koncert kapely Condurango
16. března od 19 hodin – v Kulturním středisku Radotín v domě U Koruny. Vstupné 220 Kč, rezervace vstupenek na: rezervacekskoruna@centrum.cz, předprodej vstupenek každou středu od 16 do 18 hodin.

Kapela Condurango

Plakátek ke koncertu kapely Condurango

Pozvánka na Condurango

Zveřejněno: 11.03.2016 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 2206 x
Vytisknout