Blázinec. V hlavní roli Miroslav Táborský.

Známý herec Miroslav Táborský v úžasné onemanshow Blázinec. Hra, ve které hlavní roli (jako všechny další) ztělesňuje jediný herec Miroslav Táborský se odehraje v Kulturním středisku Radotín 22. března od 19 hodin. 

Divadelní hra BLÁZINEC Jaroslava Gillara je napínavou groteskou o světě, ve kterém se vlády zmocní blázni z jednoho psychiatrického ústavu. 

Téma ovládnutí společnosti šílencem je stále aktuální. Nečekané zvraty a konflikty jsou doprovázeny crazy situacemi jako z němého filmu. Výstupy často připomínají dramatiku absurdního divadla. Hra je inspirována mimo jiné motivy E. A. Poea, sugestivní scény strachu a hrůzy jsou protkány typickým Poeovským humorem a vytvářejí tak pro diváka velký jevištní zážitek. Režie i hudby se ujal sám autor. Hlavní roli, jakož i všechny ostatní, ztvárnil Miroslav Táborský.

Pár slov o Miroslavu Táborském
Jeho začátky v amatérském divadle se protahovaly více než by si sám přál, protože na divadelní fakultu byl přijat až na čtvrtý pokus. Mezitím vystudoval fyziku na pedagogické fakultě v Hradci Králové. DAMU absolvoval v roce 1987 a byl angažován kladenským divadlem. Na základě absolventských představení dostal v Kladně angažmá a hned v první sezoně si zde zahrál několik velkých rolí. Poté přešel do Prahy.

Miroslav Táborský často pracuje ve filmu a v televizi, natáčí i v zahraničí. Za výkon ve španělském filmu Dívka tvých snů získal prestižní Goyovu cenu v kategorii Objev roku. Za postavu Lukeše v seriálu České televize Místo nahoře získal Cenu Elsa.

Hra Blázinec měla premiéru 9. února 2016 a v Radotíně ji uvidíme už 22. března od 19 hodin. 

BlázinecVstupenky zakoupíte v předprodeji každou středu od 16 do 18 hodin v Kulturním středisku "U Koruny" (telefon 257 911 746). Za vstupné zaplatíte 270 korun. 


Zveřejněno: 08.02.2016 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 1800 x
Vytisknout