Blue Effect s Radimem Hladíkem

V Kulturním středisku Radotín v domě U Koruny vystoupí v sobotu 13. února od 19 hodin vynikající kytarista Radim Hladík se skupinou Blue Effect.

Radim Hladík je hudebník, jehož jméno je neodmyslitelně spjato právě s kapelou Blue Effect. Už jako patnáctiletý hrál na kytaru ve známé skupině Komety. První profesionální angažmá dostal v roce 1964 v klubu Olympik. Do historie českého bigbítu se zapsal již ve druhé polovině šedesátých let jako člen legendárních Matadors. Ti se stali brzy nejlepší českou rhythm and bluesovou kapelou, a to díky tehdejšímu východoněmeckému technickému vybavení, podle jehož značky získali i svůj název. Sehraná kapela měla kromě dvojice vokalistů Vladimír Mišík – Karel Kahovec v rukávu další velký trumf právě v podobě Radima Hladíka, který se stal všeobecně uznávaným králem elektrické kytary a také inovátorem. Když poprvé v Čechách využil takzvaná kvákadla, sklízel podle svědectví pamětníků němý úžas posluchačů. Postupně se propracoval k vlastní tvorbě a po rozpadu Matadors založil na podzim roku 1968 Blue Effect (také M.efekt a Modrý efekt).

Současná sestava Blue Effect, foto: Mirek Kaufman, http://www.blueeffect.cz/

V Radotíně vystoupí kapela Blue Effect ve složení: 
  • zpěv, kytara, klávesy: Honza Křížek – byl členem několika projektů a kapel (například doprovodná skupina Ivana Krále, Aspect, nebo Kollerbandu Davida Kollera). V současnosti působí také jako moderátor pražského rockového rádia RockZone 105,9; 
  • baskytara: Wojttech – má za sebou také dlouhou řadu projektů a kapel (eba Zády, Entire gain, T.H.C. The Human Cell, Petr Rajchert a Inter, Mindway); 
  • bicí: Václav Zima – stejně jako ostatní prošel mnoha hudebními tělesy (např. Vyhoukaná sowa, Marshal, -123 min, Dan Kohout Band, Etc. Vladímíra Mišíka, Krausberry a další.
Pozvánka na koncert Blue EffectPředprodej vstupenek ve středu od 16 do 18 hodin v Kulturním středisku "U Koruny" (telefon 257 911 746). Za vstupné zaplatíte 250 korun. 

Další info o kapele na http://www.blueeffect.cz/.


Zveřejněno: 08.02.2016 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 1267 x
Vytisknout