Čaj, vánočka a koledy

vyzadujiPoslední letošní Čaj o třetí byl tradičně ve znamení blížících se svátků. Proto na něm ani tentokrát nechyběly dárky – a hlavně vánočně laděná vystoupení.

vyzadujiÚvodu se protentokrát ujaly děti ze školky Petrklíč, které přednesly báseň o svaté rodině a společně se sálem zazpívaly dvě koledy.

vyzadujiPo předškolácích si vzal slovo radotínský starosta Karel Hanzlík, který poděkoval za podporu, kterou od mnohých má – a slíbil, že spolu s místostarostou Knotkem za okamžik půjde za každým hostem, aby mu popřál klidné a třeba i bílé Vánoce a také předal dárek. Tím byl speciální seniorský kalendář se spoustou rad a důležitých kontaktů.  

vyzadujiSám poděkoval za to, že sem všichni zavítali a on měl možnost se s nimi setkat: „Odmala mne doma vedli k úctě ke starším a tu mám pevně v sobě, vážím si vašich zkušeností. Dnes si mnozí neuvědomují, jak jsou důležité a cenné.“

vyzadujiPředtím ale ještě přivítal kapelu Bartet. Místní si ji mohou docela dobře pamatovat – vystoupila tu s Josefem Zímou na Babím létě. Tentokrát si s sebou vzala i flétnistku a spoustu koled a dalších vánočně laděných písniček. I k jejich trochu rokovějšímu podání se mnozí rádi přidali a společně si tak ladili tu pravou sváteční náladu. K té samozřejmě přispělo i občerstvení a výzdoba, ale hlavní roli hrála právě hudební atmosféra – cinkot kytar a čistý, i vprostřed lidí osamělý zvuk flétny nesený vysoko do tmy kamsi mezi hvězdy…

vyzadujiTak tedy: Šťastné a veselé!

více fotografií ve fotogalerii

Zveřejněno: 12.12.2018 –Kateřina Drmlová ; Přečteno 1243 x
Vytisknout