Co se děje v areálu SC Olympia Radotín?

Sportovní areál SC Olympia Radotín se v letošním roce dočká velkých změn. Místo původní technické budovy a tribuny pocházející z konce 60. let minulého století bude vystavěno zázemí nové. Přestavbou se tak výrazně zlepší zázemí pro všechny zde působící sporty. 

„Původní objekt již nevyhovuje současným potřebám, nesplňuje základní parametry kvalitních sportovních areálů, natož moderní standardy, které by našemu stadionu slušely,“ uvádí Jan Kořínek z SC Olympia Radotín. Jeho slova potvrzují již hotové projekty, které byly na Stadionu Josefa Rady provedeny. Šlo například o výměnu škvárového povrchu na atletickém oválu za nový tartan (společná investice SC Radotín a Městské části Praha 16 z prostředků získaných od akciové společnosti Českomoravský cement), umělá tráva třetí generace místo škvárového hřiště (2016) nebo víceúčelové minihřiště s umělým osvětlením. 

Demolice objektu nacházejícího se v ulici Ke Zděři čp. 1111 je již téměř hotova. Vedení SC i nadále žádá radotínské občany o shovívavost s pracemi souvisejícími se stavbou. 

Stadion Josefa Rady - SC Olympia Radotín, 3.7.2018
Jan Kořínek před objektem již neexistující budovy SC Olympia Radotín z.s. na Stadionu Josefa Rady v Praze-Radotíně.


Nově by mělo jít o výstavbu třípodlažní budovy, v níž budou nové šatny, kabiny, sociální a administrativní zázemí, sklady, a tribuna pro pět set diváků. Hotovo by mělo být do konce letošního roku. V plánu je i tělocvična, na níž by měla přijít řada v další etapě v následujících letech. „Tímto krokem posuneme sport v Radotíně zase trochu jiným směrem. Co se týká fotbalu, bude stadión splňovat kategorii UEFA 1 a FAČR 2, tedy možnost pořádat mezistátní utkání mládežnických reprezentací ve fotbale,“ dodává Karel Klíma, předseda SC Olympia Radotín. Finanční prostředky pocházejí z dotací Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Hlavního města Prahy. 

V areálu je nyní k dispozici několik stavebních buněk, které budou sloužit po dobu výstavby jako provizorní šatny, sociální zařízení i kancelář. Chod sportovišť bude zachován, a to po celou dobu stavby. 

Jak nám potvrdil Jan Kořínek, SC Radotín z.s. se od července přejmenoval na SC Olympia Radotín z. s. Pod jeho hlavičkou budou i nadále působit všechna mládežnická družstva fotbalu a ostatních sportů (atletika, kuželky, plavání atd.). Dospělé „A“ družstvo fotbalu bude hrát od nového ročníku 2018/2019 třetí nejvyšší soutěž ČFL, „B“ mužstvo I/A třídu a „céčko I/B třídu. 

SC Olympia Radotín sdružuje několik sportovních oddílů, jde o atletiku, fotbal, kuželky, ale nově i oddíl plavání. Členskou základu tvoří podle Klímy přibližně 400 sportovců a jejich řady se stále rozšiřují. 

Stadion Josefa Rady - SC Olympia Radotín, 24.7.2018 Stadion Josefa Rady - SC Olympia Radotín, 24.7.2018 Stadion Josefa Rady - SC Olympia Radotín, 3.7.2018 Vizualizace. Autor: Jan Hájek
Zveřejněno: 24.07.2018 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 4097 x
Vytisknout