Druhý adventní koncert

O druhé prosincové neděli se v Kulturním středisku Radotín uskutečnil další adventní koncert připravený Městskou částí Praha 16. Tentokráte vystoupilo Zemlinského kvarteto, které se v Radotíně představilo již podruhé.

Stejně jako v případě I. adventního koncertu zahájil program radotínský starosta Karel Hanzlík krátkým úvodním slovem - úvahou o předvánočním čase, době rozjímání a zastavení se v tomto hektickém světě. Nezapomněl však poděkovat ani partnerovi koncertního cyklu, společnosti Českomoravský cement, díky níž se Radotín na takovéto kulturní zážitky spojené s předvánočním časem může těšit již 12 let. Společně pak starosta Hanzlík a ředitel Ladislav Damašek zapálili druhou svíci na adventním věnci.

Druhý adventní koncert, 8.12.2019

Pak už ale prostor dostalo Zemlinského kvarteto, které rozeznělo velký sál kulturního domu skladbami Josepha Haydna, Josefa Suka (Meditace na staročeský chorál Svatý Václave) a vrcholem se stal smyčcový kvartet Es dur op. 74 Harfový od Ludwiga van Beethovena, kdy všichni členové kvarteta předvedli skvělé výkony a strhli celý sál k nadšenému potlesku.

Druhý adventní koncert, Zemlinského kvarteto, 8.12.2019

Adventní cyklus bude v Radotíně zakončen tradiční Českou mší vánoční Jakuba Jana Ryby – 15. prosince od 15.00 hodin v kostele sv. Petra a Pavla. Doprovodným programem bude již od 13 hodin adventní trh na náměstí Sv. Petra a Pavla.

Více fotografií najdete ve fotogalerii.

Vloženo: 09.12.2019 – Eva Javorská ; Přečteno 1826 x
Vytisknout