Elektromobil pro radotínskou radnici

Městská část Praha 16 tento týden převzala nový vůz, elektrickou variantu Škody Citigo. Využívat jej bude hlavně kurýr, který rozváží poštu mezi radnicemi okolních městských částí a na pražský magistrát.

Technicky vzato se jedná o elektromobil s výkonem 61 kW, jehož baterie má kapacitu 36,8 kW, což při plném dobití znamená papírový dojezd až 252 kilometrů. Vůz byl zakoupen od společnosti AutoTrio a jeho pořízení přišlo radotínskou radnici na 430 tisíc korun. 

„Městská část Praha 16 přistupuje ke smart technologiím velmi aktivně. Zkušenosti s vozy využívajícími elektřinu máme od roku 2011, kdy jsme jako první v hlavním městě začali využívat elektromobily. Souběžně s tím byly instalovány první dvě veřejné nabíjecí stanice,“ uvádí Miroslav Knotek, místostarosta Městské části Praha 16. 

V současné době lze e-vozy nabít prostřednictvím veřejných stanic. Ty se na území Radotína nacházejí na náměstí Osvoboditelů, ve Vrážské ulici, další podobné zařízení otevřené v září letošního roku, je v ulici K Lázním. V nejbližší době dojde k rozšíření sítě nabíjecích pointů na Sídlišti, na náměstí Osvoboditelů a ve Výpadové ulici.


Zveřejněno: 10.12.2020 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 901 x
Vytisknout