Iluzionisté se Zindulkou

IluzionistéNeodolatelný  „srágorka" Josef Pumplně z Vlaku dětství a naděje přijede do Radotína!
Ano, je to tak. Vynikající komedie finského dramatika Bengta Ahlforse z divadelního prostředí se uhnízdí v Koruně. A s ní hned dva Zindulkové najednou!

O čem se bude hrát? Načrtněme si výchozí situaci: mladá, ambiciózní autorka přináší zkušenému herci, chystajícímu se na odpočinek, k posouzení svou hru. Psaní je pro ni pomstou partnerovi, který ji opustil. Stárnoucí herec čeká jen na doktora, aby potvrdil jeho podezření, že má příznaky nějaké choroby…
Co se z toho vyvine, si můžete jen představovat – nebo se na to raději přijít podívat. Ale nezapomeňte si včas zakoupit lístky. 

S. Zindulka divadlo DialogHerec Stanislav Zindulka se narodil 5. května 1932 v Jilemnici. Ztvárnil řadu televizních i divadelních rolí. Za vedlejší roli ve filmu Babí léto byl oceněn Českým lvem. V Koruně můžeme Stanislava Zindulku vidět již 22. února v komedii Iluzionisté, kterou režíruje jeho syn Jakub.
Po absolutoriu na pražské DAMU hrál dvanáct sezon v divadle v Hradci Králové, poté byl dvacet dva let ve stálém angažmá v brněnském Divadle bratří Mrštíků a současně dlouhá léta spolupracoval i s loutkovým divadlem Radost. Vedle herectví se v Brně věnoval také pedagogické činnosti. Na zdejší konzervatoři učil od roku 1968 do roku 1975, kdy musel z politických důvodů ze školy odejít. Kvůli špatnému kádrovému profilu nemohl dlouhou dobu vystupovat ani na pražských divadelních scénách. To se změnilo v roce 1989.
Ve svých sedmapadesáti letech se rozhodl začít nanovo a z Brna odešel do Městských divadel pražských, na jejichž scénách odehrál pět sezon. Od roku 1994 je členem pražského Činoherního klubu (v poslední době například představení Impresário ze Smyrny či Vodní družstvo). Tím si vlastně splnil i jedno ze svých tajných přání z mládí, kdy do „Činoheráku" často jezdíval obdivovat herecké výkony svých kolegů. 
Vedle stálého angažmá také často hostuje. Vidět jej můžeme například v Ungeltu po boky Aleny Vránové v Řidiči slečny Daisy nebo v Divadle Bez zábradlí v roli otce Zobara v muzikálu Cikáni jdou do nebe. 
Filmový či televizní diváci si ho vybaví především jako velkého herce malých rolí. V polovině osmdesátých let jej proslavila role „srágorky" Josefa Pumplně v seriálu Vlak dětství a naděje. V roce 2001 získal dokonce Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli za ztvárnění své zatím druhé životní role - Edy v Babím létě. Často hraje v pohádkách (například Anděl Páně, Kouzelný měšec, Policejní pohádky strážmistra Zahrádky, O zakletém hadovi aj.), ale objevil se mimo jiné také ve snímcích Hanele, Báječná léta pod psa, Bumerang, Stůj, nebo se netrefím, Pasáž, Učitel tance, Andělské oči, Tichá bolest či Smrt krásných srnců i v dalších seriálech. Popularitu hlavně mezi nejmenšími diváky mu přinesla i role kouzelného dědy neposedy v Kouzelné školce. 
Autor Matej Hruška, převzato 
http://zivotopis.osobnosti.cz/stanislav-zindulka.php


středa 22. února od 19.00 hodin
komedie Bengta Ahlforse ILUZIONISTÉ
hrají: Stanislav Zindulka, Olga Ženíšková a Jakub Zindulka
vstupné 360 Kč, rezervace nutná
Zveřejněno: 13.01.2017 – Kateřina Drmlová ; Přečteno 1334 x
Vytisknout