Jak vypadají staveniště?

Úterky jsou v Radotíně kontrolními dny pro všechny stavby městské části. Jak vypadají ty tři největší – a pro většinu radotínských také nejzajímavější? Pojďme se podívat na půdu staré školy, do bazénu a pod budoucí jídelnu.

 

Jak k těmto stavebním akcím podotýká radotínský starosta Karel Hanzlík: „jedná se o stavby, které reflektují odhadovanou potřebu navýšení kapacity naší základní školy, která je sice doposud dostatečná, ale my musíme myslet dopředu. A díky krytému bazénu, který je umístěný ve školním areálu, se tu naskytnou i nové možnosti, co se týká výuky.“ Místostarosta Miroslav Knotek k tomu dodává: „Na bazén se ale samozřejmě těší všichni Radotíňáci. Tím, že ho tu budeme mít, se místním zase zvýší standard žití.“

 

Vestavba do půdy historické budovy Základní školy Praha – Radotín již dává jasně znát budoucí prostor a hlavně výhled, který se žákům naskytne z nových tříd. Snad je nebude příliš rozptylovat, protože je skutečně úchvatný, i když se nyní za ním musí stoupat stavebním výtahem, Více se dozvíte v článku Obrazem: Půdní vestavba staré školy

 

Bazénu sice zatím chybí dno, ale jinak už začíná docela lákat, v připravené strojovně však musejí přibýt kilometry potrubí, na jiných místech zase ukončení vzduchotechniky, restaurace také potřebuje dodat vybavení tak, aby dala tušit, k čemu bude sloužit, ale pokrok stavby je i tak znát:

 

Přístavba školní jídelny už má základnu, která pevně stojí ve vzduchu na zástupu ocelových sloupů. Během kontroly mezi základní trámy přibýval dřevěný rošt, opodál již byly složené panely budoucích stěn, ale prozatím vše vypadá spíš jako hodně veliká pergola:

vyzadujivyzadujivyzadujivyzaduji

vyzadujivyzadujivyzadujivyzaduji

Zveřejněno: 08.11.2018 –Kateřina Drmlová ; Přečteno 1521 x
Vytisknout