Jarní úklid 2018

Letošní blokové čištění je opět rozděleno do třinácti okruhů, které Technické služby Praha – Radotín uklidí během sedmi týdnů. Do úklidu jsou nově zahrnuty ulice Vindyšova a Na Krupičárně, naopak se tentokrát nebude uklízet v Šárově kole a Chatové, kde probíhají stavební práce.

Ve všech naplánovaných oblastech se vozovky a chodníky se uklízejí kropením, sběrem zimního posypu, prachu a dalších nečistot zametacím strojem, pak se ručně dometají. Součástí úklidu je čištění zanesených kanalizačních vpustí a odstranění náletové zeleně nejen z komunikací, obrub a chodníků.

 

Harmonogram úklidu s dopravními omezeními:

10. 4. úterý
MINERÁLNÍ:
 Strážovská (úsek Strunkovská - Otěšínská), Solná (úsek Strunkovská – Strážovská), Minerální, Strunkovská

 

12. 4. čtvrtek
LAHOVSKÁ:
 Solná (úsek od Strážovské směrem k Sobětické),  Sobětická, Otěšínská, K Višňovce, Jarmily Novotné, Kalabisova

 

17. 4. úterý
RYMÁŇ:
 Na Rymáni, Chrobolská K Berounce, Stadionová, Ke Zděři (úsek Chrobolská - Stadionová)

 

19. 4. čtvrtek
LOUČANSKÁ:
 Ke Zděři (úsek Stadionová - Felberova), Felberova, Zítkova, Macháčkova, Loučanská, Nad Berounkou, náměstí sv. Petra a Pavla, Václava Balého, Ježdíkova, Horymírovo náměstí, K Přívozu, K Lázním

 

24. 4. úterý
NA VINIČKÁCH:
 Sídliště - parkoviště u ul. Karlická, Sídliště (před domy čp. 1083 - 1090), Týřovická, parkoviště pro lékaře za ZZ, Na Viničkách, U Viniček, Kolová, Dehtínská, Zadovská, Vojetická, Zdická, Javořická, Příbramská, Lošetická, Na Krupičárně, Nýrská

 

26. 4. čtvrtek
OTÍNSKÁ:
 Sídliště páteřní komunikace, Sídliště-parkoviště ZZ, Sídliště-parkoviště u SON, Na Výšince, U Starého stadionu, Otínská, Jelenovská, náměstí Osvoboditelů (úsek Na Výšince – Karlická)

 

3. 5. čtvrtek
NÁM. OSVOBODITELŮ:
 Pod Klapicí (slepá část), parkoviště Vinohrady, pěší zóna Vinohrady, Slinková, Na Betonce, Strážovská (úsek Pod Klapicí - Ametystová), nám. Osvoboditelů, zásobovací + parkoviště u ulice Na Betonce + parkoviště u pošty a parkoviště EKIS, Prvomájová (úsek Pod Klapicí - Na Betonce), Vindyšova

 

10. 5. čtvrtek
VĚŠTÍNSKÁ:
 Věštínská (úsek Vrážská - Matějovského), Matějovského, Josefa Kočího, Tachovská, Zbynická, Nýřanská

 

12. 5. sobota
PARKOVIŠTĚ nám. Osvoboditelů:
 parkoviště před obchodním domem Berounka

 

15. 5. úterý
PRVOMÁJOVÁ: 
Ametystová, Achátová, Jaspisová, Vykoukových, Grafitová, U Vápenky, Býšovská, Čedičová, Štěrková, Prvomájová (úsek Na Betonce - Vrážská), U Sanatoria (úsek Strážovská – Štěrková), Strážovská (úsek Ametystová – Štěrková), Na Říháku

 

17. 5. čtvrtek
STRÁŽOVSKÁ:
 Strážovská (úsek Štěrková - Strunkovská), U Sanatoria (úsek Štěrková – Živcová), Radkovská, Živcová, Topasová, Pod Lahovskou, Plánická

 

22. 5. úterý
K CEMENTÁRNĚ:
 V Edenu, Slavičí, Jarkovská, Kejnická, Safírová, U Drážky, Častonická, Ledvická, Pod Velkým hájem, U Učiliště, Vápenná, V Sudech, Hadravská

 

24. 5. čtvrtek
VÝPADOVÁ:
 Věštínská (úsek Matějovského - Výpadová), U Jankovky, Kraslická, V Parníku, Na Benátkách, Výpadová (malá)

 

Prosíme proto všechny řidiče, aby si svá vozidla z uvedených lokalit přeparkovali na jiná místa. Pro čištění je v ulicích s dopravním omezením rezervován čas mezi 7.30 a 14.00 hodin - podle postupu úklidu budou ale značky odstraňovány co nejdříve po ukončení všech prací.

 

Harmonogram ovlivňují připravené akce i svátky

V týdnech, na něž připadají státní svátky (Svátek práce 1. května a Den vítězství 8. května) se čistí ulice vždy jen jednou týdně (nemohlo by se uskutečnit předčištění, které se obvykle provádí den předem), oběma naplánovaným oblastem se však díky tomu budou moci pracovníci TS Praha – Radotín věnovat po všechny čtyři dny pracovního týdne.

Etapizaci úklidu ovlivňuje i Memoriál Aleše Hřebeského, chystaný na 25. – 28. dubna, a Den s IZS pořádaný v sobotu 12. května před obchodním domem Berounka (parkoviště se bude uklízet po skončení akce, tj. po 14. hodině).

 

Dopravní omezení jen v úterý a ve čtvrtek

Zákazy zastavení v uklízených ulicích se i letos budou týkat vždy jen úterka a čtvrtka, v ostatních dnech se bude uklízet bez dopravních omezení. O termínech čištění budou informovat jak mobilní dopravní značky, tak i rozhlas a lístky vsunuté za stěrače automobilů v dotčených lokalitách.

 

Následovat bude cyklický úklid

Poslední strojní čištění na dopravně přizpůsobených komunikacích proběhne 24. května. Od následujícího týdne již bude, dle klimatických podmínek, následovat pravidelný celoroční cyklický úklid. Jeden úklidový cyklus má 6. etap, které budou realizovány na základě dříve rozděleného území Radotína.

 

Úklid lze sledovat on-line

Na adrese http://vozidla.praha16.eu je vidět, kde se provádí strojový úklid, do něhož jsou v Radotíně zapojeny čisticí vozy Johnson a Kärcher a dvě multikáry. V mapě je zakreslena stopa všech funkčních strojů, která zobrazuje, kde bylo čištění provedeno v uplynulých hodinách a aktuální poloha strojů.
Zveřejněno: 28.03.2018 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 1046 x
Vytisknout