Jarní výsadba dokončena a předána

Dnes byly úspěšně předány jarní výsadby 56 stromů v 11 lokalitách po celém Radotíně. Zahradníci budou ve své práci pokračovat v příštích týdnech a měsících, kdy budou nově vysazené stromy kontrolovat a zároveň budou provádět intenzivní zálivku. 

Díky realizovaným výsadbám a těm, co již byly uskutečněny v letech 2018 až 2020, je v centrálních částech Radotína přes 300 nových vzrostlých listnatých dřevin. Mnohde zkrášlily lokality, kde obdobná zeleň historicky nebyla. A přestože je jarní část dokončena, již nyní je v plánu další intenzivní vlna připravovaná na podzim letošního roku. I na základě podnětů od občanů je vytipováno celkem 14 lokalit. 

Na obnovu a rozšiřování městské zeleně se radotínské radnici daří opakovaně čerpat dotace hlavního města Prahy v rámci projektů na zlepšování klimatu v české metropoli. 

Městská část si také stanovila podmínku, že zahradníci se budou po dobu 18 měsíců o vysazené dřeviny starat. Náklady na tyto činnosti byly součástí vysoutěžené ceny ve vyhlášeném zadávacím řízení, jehož se zúčastnilo rekordních 14 specializovaných zahradnických firem. Související články: 
Sázení 56 nových stromů v Radotíně - fotogalerie
Jarní výsadby stromů jsou téměř dokončeny
Zveřejněno: 30.04.2021 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 527 x
Vytisknout