Koronavirus: změny od 24. dubna

Díky příznivému vývoji situace ve výskytu koronaviru rozhodla vláda České republiky na svém včerejším mimořádném jednání i o změně pravidel omezení pohybu osob, studiu na vysokých školách a překračování hranic.

Od dnešního dne, tj. 24. dubna, je pohyb venku a při sportování omezen na nanejvýše desetičlenné skupiny, věřící se budou moci zúčastnit bohoslužeb, pokud jich v kostele či sboru nebude více než patnáct najednou a dodrží stanovená hygienická pravidla. Povolena je i spolková činnost, které se nesmí účastnit najednou více než deset osob.

Pravidla pro pohyb a pobyt občanů na veřejnosti (pdf, 128 kB)

Od pondělí 27. dubna bude platit nové opatření ve školství. Na konzultace, klinickou a praktickou výuku a praxi na vysoké škole mohou individuálně chodit i studenti nižších ročníků.

Nová opatření na vysokých školách (pdf, 120 kB)

Ministři od pondělí 27. dubna také změnili pravidla pro překračování státních hranic. Okruh cizinců, kteří mohou za vládou stanovených podmínek vstoupit do České republiky, se rozšířil o občany EU, kteří přijíždějí za účelem výkonu ekonomické činnosti nebo jako studenti vysokých škol ze zemí EU. Pro české občany a cizince s trvalým pobytem nově platí, že buď při návratu do ČR předloží potvrzení o negativním testu na koronavirus, nebo půjdou do karantény.

Pravidla pro překračování státních hranic (pdf, 132 kB)
Vloženo: 24.04.2020 – Eva Javorská ; Přečteno 1290 x
Vytisknout