Lepší rozlišení zastávek na terminálu

V lednových Novinách Prahy 16 jsme přinesli zprávu o novém značení autobusových zastávek v uzlu Nádraží Radotín, a to písmeny A až F.

Ve zkrácené verzi, oč se jedná: Pod názvem Nádraží Radotín je v Radotíně 6 zastávek, z nichž některé jsou od sebe vzdálené až 250 metrů. Občané, kteří pravidelně využívají autobusy, už ví, na jakou zastávku mají jít. Ale pro ty ostatní, zvláště pro mimoradotínské, je to mnohdy problém.

Na základě podnětu místních obyvatel jednala zdejší radnice několik let se společností ROPID o přejmenování některých z autobusových zastávek, ale bohužel marně. Podařila se proto vyjednat jiná varianta.

Pro usnadnění orientace byly začátkem roku označeny jednotlivé zastávky písmeny A až F, jako další z kroků byly nově vylepeny na zastávky mapy s umístěním autobusových linek. Následovat by mělo doplnění označení nástupišť do vyhledávače spojení IDOS a mobilní aplikace PID Info. Způsob implementace do informačních systémů ve vozidlech a do zastávkových jízdních řádů společnost ROPID řeší.

Mapa zastávek Nádraží Radotín


Vloženo: 16.08.2019 – Eva Javorská ; Přečteno 1229 x
Vytisknout