Love for Guatemala

Ve středu 19. dubna od 19 hodin si na Klubové scéně Milana Peroutky v suterénu domu "U Koruny" Koruna budete moci popovídat společně s radotínskou cestovatelkou Irenou DeLave o Guatemale. Za vstupné zaplatíte 100 Kč.

Poznejte život v jedné z nejchudších zemí na západní polokouli. Nakazíte se dechberoucím a nikdy nekončícím úsměvem místních lidí. Projdete se velkolepou krajinou, kde se vám zdá, že na každém kroku je sopka. Dozvíte se, proč se Irena do této země každý rok vrací a jak se snaží místním lidem pomáhat, a zjistíte, co všechno je projekt Love for Guatemala, který podporuje mayské skupiny žen v Guatemale, zalesňování Guatemaly a vzdělávání mayských dětí a žen.

Irena DeLave, Guatemala (Zdroj: http://loveforguatemala.com)Irena DeLave vystudovala psychologii a sociální práci na University of Maryland (UMBC) v USA a začala se zajímat o práci s lidmi, hlavně s těmi potřebnými. Po studiích několik let pracovala na klinikách ve Washingtonu DC a San Diegu s lidmi s HIV/AIDS, bez domova, léčícími se ze závislostí a se schizofreniky. Toužila cestovat a také pomáhat v zemích třetího světa.

V roce 2007 přemluvila svého manžela, aby vše prodali, a s batohem na zádech odjeli ze San Diega do Mexika. Začalo dvouleté dobrodružné putování. Tehdy se poprvé dostala do Guatemaly, která ji od prvního okamžiku uchvátila. „Nic není přesně dané, ve vzduchu je cítit neustálé vzrušení a nejasné očekávání, nikdy nevíte, co bude dál. Zamilovala jsem se do kultury Mayů, do jejich barev, tradic, úsměvů, lásky, pokory,“ píše na webu www.loveforguatemala.com

Pozvánka na přednášku o Guatemale
Vytisknout