Markéta Fassati zpívala seniorům přímo do oken

V úterý 14. července se v Radotíně již potřetí koncertovalo do oken. Markéta Fassati, známá sopranistka, Radotíňačka a maminka krásné dcerušky, zazpívala svoje oblíbené kusy před domem s pečovatelskou službou. 

Koncert komorních rozměrů si přišli poslechnout nejen obyvatelé zmíněného zařízení určeného především seniorům. Pečovatelský dům se sice nachází v ulici K Cementárně, ale představení se odehrávalo v parku, které se nachází za tímto objektem, Pod Velkým hájem.

Někteří si vychutnávali vystoupení jen tak ze svých balkonů, jiní seděli ve stínu stromů. Všichni ale napjatě poslouchali. Markétin hudební expres si to prosvištěl přes španělské, italské a anglické songy, aby dorazil i k jejímu oblíbenému Cacciniho Ave Maria nebo Cohenovu Hallelujah. Vzpomněla i nedávno zesnulého italského skladatele Ennia Morriconeho, který složil hudbu k několika stovkám filmů. Mimo jiné i ke známému westernu Tenkrát na Západě, jehož titulní song zazněl i v Markétině podání. 

Letní pozdravení od Markéty Fassati: Akci uspořádala Městská část Praha 16 prostřednictvím kolegyň, které si říkají „kulturistky“, tedy pracovnic z Kulturního střediska „U Koruny“. Koncert, při němž se hraje dříve narozeným přímo do oken, měl původně nahradit populární pořad čajů o třetích. Nyní to ale kvůli slušnému zájmu vypadá, že do budoucna spíše rozšíří nabídku kulturních akcí pro seniory.


Zveřejněno: 15.07.2020 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 941 x
Vytisknout