Mecheche pobavilo i pomáhalo

Po roce různých omezení v souvislosti s bojem s koronavirovou pandemií mohla díky rozvolňování vládních nařízení radotínská radnice společně s „kulturistkami“ z Koruny 25. června 2021 uspořádat 2. ročník Radotínského mecheche.

Zatímco loňský ročník byl v duchu poděkování - za pomoc dobrovolníkům, pečovatelkám, hasičům, zkrátka všem, kteří se rozhodli pomáhat ostatním v době, kdy se pomoci od státu nedostávalo. Ten letošní ročník byl v duchu „rychle, ne však zběsile“. Přibližně tři týdny předem nebylo jasné, jestli se program vůbec bude moct konat (dovolí-li to nařízení Ministerstva zdravotnictví), pódium, vystupující, občerstvení i zajištění celé akce se domlouvalo velmi rychle a potvrzovalo skoro na poslední chvíli. Když pak ve čtvrtek večer zasáhlo část Jihomoravského kraje ničivé tornádo, rozhodla se radnice, že v rámci ,,mecheche“ upořádá i výběr finanční prostředků na pomoc obyvatelům z postižených obcí. Což znamenalo zajištění stanu a pomocníků do stanu. Vše se však zdárně podařilo a celá akce byla velice úspěšná. Do kasičky pro Jihomoravský kraj se vybralo neskutečných 33.933,- korun!

Radotínské mecheche, 25.6.2021

Proto i v průběhu podvečera zaznělo z úst radotínského starosty Karla Hanzlíka velké poděkování všem, kterým situace na Jižní Moravě není lhostejná a  přispěli. Opakovaně poděkoval  i těm, kteří se v předchozích měsících podíleli na organizaci opatření, které vedly ke zmírnění dopadů koronavirové pandemie. Tleskalo se pečovatelkám, zdravotníkům, dobrovolníkům a radotínským dobrovolným hasičům. Těm obzvlášť, jelikož již v úterý 29. června jedou na několik dní pomáhat na Hodonínsko odstraňovat následky ničivého tornáda.  

Radotínské mecheche, 25.6.2021 Radotínské mecheche, 25.6.2021 Radotínské mecheche, 25.6.2021 Radotínské mecheche, 25.6.2021

Pohádku o Šípkové Růžence nepřerušila ani malá dešťová přeháňka, děti si oblékly pláštěnky, schovaly se pod stany a s napětím i smíchem sledovaly loutkové představení Víti Marčíka. Při poslechu kapel Pro Tebe a Ota Balage band se skvěle ochutnávaly speciality od místních firem a Olga Lounová a její band rozvášnil všechny přítomné návštěvníky natolik, že jí po vystoupení nechtěli pustit, a ještě dlouho za ní chodili pro podpisy či si jenom popovídat. Na pódium jí přišel mimo jiné poděkovat i radotínský farář Vácha, který jí popřál mnoho štěstí při účasti na Rallye Dakar, které se v lednu 2022 účastní v roli navigátorky.

Celou fotogalerii najdete ZDE.Zveřejněno: 28.06.2021 – Eva Javorská ; Přečteno 933 x
Vytisknout