Na Mecheche můžete pomoci postiženým tornádem

Radotínská radnice pomůže občanům obcí na jižní Moravě postiženým včera ničivým tornádem. Finančně přispět můžete i vy na dnešním Radotínském mecheche.

Při vstupu do prostoru akce, tj. na náměstí Sv. Petra a Pavla, přímo před budovou radnice, bude umístěn od začátku akce (15.00 hod.) stan Městské části Praha 16 viditelně označený znakem a údaji o sbírce, která je organizována ve prospěch postižených událostmi z večera 24. června 2021. V hotovosti lze přispět jakoukoli částkou. Pokud dnes nedorazíte a nechcete posílat peníze na účet celostátních organizací, můžete se příští týden zastavit v pokladně Úřadu městské části Praha 16 na náměstí Osvoboditelů 21/2a a zde složit hotovost či zaplatit příspěvek platební kartou.  

Můžete-li pomoci i jiným způsobem, od dnešního rána aktivoval Jihomoravský kraj krizovou linku 800 129 921, na které lze nabízet pomoc pro postižené obce a jejich obyvatele. Linka bude v provozu nepřetržitě, o víkendu pak v čase od 8.00 do 22.00 hodin. Svou nabídku pomoci můžete psát i na e-mail dobrovolnici@jmk.cz.

Celostátní pomoc organizuje také Hasičský záchranný sbor České republiky, na nějž se mohou dobrovolníci obracet na e-mailu hp@grh.izscr.cz


Následky tornáda na jižní Moravě Následky tornáda na jižní Moravě Následky tornáda na jižní Moravě Následky tornáda na jižní Moravě
Zveřejněno: 25.06.2021 – Ing. Pavel Jirásek ; Přečteno 681 x
Vytisknout