Naučná stezka s novinkami

Za necelý měsíc uplyne již rok od slavnostního otevření Naučné stezky Radotín. Trasa stezky je dlouhá přes 11 kilometrů a vede jak katastrálním územím Radotín, tak i katastry Kosoře a Lochkova. Turisty přivádí do nejkrásnějších míst v našem okolí a nabízí poučení, ale rovněž úchvatné výhledy do Radotínského či Slavičího údolí a též směrem ke Zbraslavi a keltskému hradišti Závist. 

Po cestě najdou turisté již od otevření stezky dvě místa k odpočinku v podobě turistických přístřešků. Nově k nim během tohoto týdne přibylo 12 dřevěných laviček z masívu, víceméně umístěných na nejideálnějších místech na trase - buď během či nad náročnějším stoupáním nebo na místě s krásným výhledem. Zároveň radotínské technické služby opětovně zkontrolovaly trasu, uklidily cesty od odpadků a v průběhu příštích dnů stezku vyčistí od přerostlé zeleně, která do ní zasahuje.

Během srpna bude obnoveno turistické značení a přeznačena část stezky, která vede od ulice Na Betonce zpět k řece. Turisté se nově vyhnou přechodu přes frekventovanou cestu u restaurace Rozmarýn a od 1. září, kdy bude slavnostní otevření, budou moct využívat novou lávku pro chodce a cyklisty, která je dovede přímo k podchodu pod tratí a k řece Berounce.

„Projekt naučné stezky jasně ukazuje, jak naše radnice dlouhodobě pracuje a zvelebuje Radotín i jeho okolí. Dokončené projekty stále dopracováváme, vylepšujeme a doplňujeme třeba i na podněty občanů, což je případ nových laviček na stezce. Za pár týdnů bude trasa vylepšena novým bezbariérovým překlenutím páteřní radotínské silnice, které zajistí bezpečný přechod nejen turistům, ale především místním občanům, žákům našich škol a cyklistům,“ říká radotínský starosta Mgr. Karel Hanzlík.

Naučná stezka Radotín má nové lavičky, 3.8.2023 Naučná stezka Radotín má nové lavičky, 3.8.2023 Naučná stezka Radotín má nové lavičky, 3.8.2023 Naučná stezka Radotín má nové lavičky, 3.8.2023
Zveřejněno: 04.08.2023 –Eva Javorská ; Přečteno 598 x
Vytisknout