Ohlédnutí za Burčákobraním

V sobotu 12. září proběhl již 12. ročník Radotínského Burčákobraní. Počasí bylo přímo ukázkové a i přes nutná hygienická opatření se návštěvníci skvěle bavili.

Výborný bílý i červený burčák nabízelo 10 převážně moravských vinařů, návštěvníci mohli ochutnat i originální burčákovou ledovou tříšť a zmrzlinu. Ti, kteří dorazili na nám. svatého Petra a Pavla, si mohli, aby jim burčák nelezl rychle do hlavy, zakousnout i některou z nabízených dobrůtek, jako například kýtu od kosti, klobásu, chléb se škvarky a nebo výborné sýry, které se hodily především k prodávaným vínům.

Radotínské Burčákobraní, 12.9.2020

Krásný den doprovázela i muzika, bez té by snad ochutnávání burčáku ani nešlo. Tu správnou náladu hned od začátku navodila cimbálová kapela Roberta Kováče, následoval vzpomínkový swing od Swing Melody Sextetu a večer rozproudila Jitka Zelenková a Jan Kalousek s kapelou, to už se pod pódiem i tančilo.

„Jsem moc rád, že jsme se i přes různá koronavirová opatření mohli po roce opět sejít a ochutnat letošní burčák. Provedli jsme mnoho mimořádných organizačních opatření jak před akcí, tak i v rámci ní, která potenciálně snížila či snižují možnost přenosu koronavirové nákazy. Rozšířili jsme plochu akce, pravidelně probíhalo dezinfikování stolů a lavic, které nebyly oproti jiným programům tak koncentrované v jednom místě a pod party stany. Vznikly větší rozestupy mezi stánky z důvodu rozestupů nakupujících návštěvníků a bohužel jsme byli nuceni i zrušit populární účastnickou soutěž o nejchutnější burčák. Ale vždy je to především o nás a o našem přístupu a zodpovědnosti k sobě a především k druhým“, sdělil návštěvníkům v jednom ze svých vstupů na pódiu radotínský starosta Karel Hanzlík. 

Velký dík patří i dlouholetému spolupořadateli této akceČeskému archívu vín z Vrážské ulice v Radotíně, který rovněž pořádá jednu dnes již z nejprestižnějších vinařských soutěží v České republice – Vinaře roku.

Radotínské Burčákobraní, 12.9.2020 Radotínské Burčákobraní, 12.9.2020 Radotínské Burčákobraní, 12.9.2020 Radotínské Burčákobraní, 12.9.2020Více fotografií naleznete ZDE.
Zveřejněno: 14.09.2020 – Eva Javorská ; Přečteno 1419 x
Vytisknout