Opravdu originální odemknutí

Od soboty 11. května je oficiálně zahájena další, již šestá sezona radotínského biotopu. K tomu byla jako každý rok připravena otvírací akce, letos okořeněná vynikajícími víny i jinými pochutinami. Samotné symbolické „odemykání“ bylo ale v tomto roce vskutku originální.

Celá akce se nesla v pohodovém tempu. Jako vždy byly pro nejmenší připraveny soutěže, hry a tvoření na jednotlivých stanovištích, která připravily místní sportovní kluby, zájmové organizace a školská zařízení. Myslelo se i na vystoupení na pódiu a pod ním, kde svými kousky pobavil kouzelník Roberto. 

Odemykání Biotopu, 11.5.2019 Odemykání Biotopu, 11.5.2019 Odemykání Biotopu, 11.5.2019 Odemykání Biotopu, 11.5.2019

Pro dospělé účastníky byly na koštování nachystány desítky vzorků od vinařů z Moravy, nechyběly ani vynikající pochutiny slané i sladké. Celým odpolednem provázel Swing Melody Sextet, jehož pohodové melodie příjemně naladily všechny návštěvníky.

Hladina biotopu byla celý den čeřena paddleboardy, pádly i nafukovadly všeho druhu, které zajistila Radotínská, o.p.s., jež má areál jako městská organizace na starosti. 

To vše ještě před oficiálním odemknutím umělého jezera naplánovaného na půl pátou. Nebe se ale rychle zatáhlo a začalo černat těžkými mraky, a tak radotínský starosta Karel Hanzlík přirovnal z pódia blížící se situaci, s hudebníky v zádech, k scénám z oscarového filmu o Titaniku a požádal návštěvníky o pomoc, aby všechny stojany a stany vydržely přicházející vítr a deštík. „Akce pak bude úspěšně probíhat dál, včetně odemknutí biotopu,“ sliboval purkmistr krátce předtím, než se strhla bouře, kterou Radotín dlouho nepamatuje. Vichr, kroupy, blesky a hromy, proudy vody, létající stany, stánky, slunečníky, řada z vybavení skončila přímo v biotopu. Takže letos poprvé nebylo odemykání biotopu symbolické (městským klíčem), ale zcela reálné. Snad si to jezero vybralo na dlouhou dobu a celá sezona 2019 bude klidná a úspěšná jako v minulých letech! 

Odemykání Biotopu, 11.5.2019 Odemykání Biotopu, 11.5.2019
 Odemykání Biotopu, 11.5.2019

Více snímků ve fotogalerii
Zveřejněno: 13.05.2019 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 2889 x
Vytisknout