Pozor na změny v dopravě!

Od 14. prosince 2008 dochází ke změnám v organizaci pražské hromadné dopravy, které připravil Regionální organizátor Pražské integrované dopravy (ROPID). Jde o úpravy provozu linek 204 a 244 a intervalů vlakových spojů.

Úpravy autobusových linek v Radotíně

V autobusové dopravě dojde k úpravám provozu linek 204 a 244, které budou nově navázány na vlaky v zastávce Nádraží Radotín. Z důvodu výrazného posílení vlaků v úseku Praha-Hlavní nádraží a Praha-Radotín dojde k omezení autobusové dopravy v přímém souběhu s tímto úsekem.

  • Linka 204 bude v provozu pouze v pracovní dny cca do 20.30 hod.
  • Linka 244 bude v pracovní dny večer a v sobotu a neděli vedena celodenně pouze v trase Nádraží Radotín – Sídliště Radotín.

Intervaly budou upraveny tak, aby byly ve všech obdobích stejné jako intervaly vlaků. Autobusy tak budou navazovat na vlaky v obou směrech a ve všech obdobích (kromě pracovních dnů dopoledne, kdy bude naopak zajištěn časový proklad vlaků a autobusů z Radotína i ze Smíchovského nádraží).

Souhrnné intervaly linek 204 a 244 budou v pracovní dny ráno činit 10 minut, v pracovní dny dopoledne 30 minut a odpoledne 15 minut. Večerní a víkendový provoz bude zajišťován v intervalu 30 minut.

Linka S7: Vlakem z Radotína do centra ráno každých 10 minut

Radotín se od 14. prosince stane zřejmě nejčastěji vlakem obsluhovanou lokalitou v Česku. V ranní špičce všedního dne totiž pojedou osobní vlaky linky S7 z Radotína do stanic Praha-Smíchov a Praha-Hlavní nádraží každých 10 minut.

Posílení dopravy se dočkají i obyvatelé sousedních měst Černošice, Dobřichovice a Řevnice, kam vlaky celodenně pojedou každých 30 minut a ve špičce pracovního dne dokonce dvakrát častěji. Zcela nový model dopravy na trati Praha – Beroun připravilo hlavní město Praha zastoupené organizací ROPID, ve spolupráci se Středočeským krajem a Českými drahami. Od zmíněného posílení vlaků mezi Radotínem a centrem Prahy si slibují, že cestující budou více využívat kolejovou dopravu a vyhnou se tak dopravním problémům na strakonické výpadovce.

Pro porovnání, cesta vlakem z Radotína na Smíchovské nádraží trvá 10 minut, zatímco městský autobus potřebuje na stejnou vzdálenost o několik minut více, pokud ovšem neuvázne před Barrandovským mostem v častých kolonách automobilů. Do centra Prahy dojede vlak z Radotína za pouhých 15 minut. V ranní špičce pojede vlaková linka S7 z Radotína nově každých 10 minut, odpoledne v opačném směru každou čtvrthodinu. Některé vlaky budou v Radotíně končit či začínat.

Posílení dopravy na lince S7 se dotýká i traťového úseku Praha – Řevnice. Zde vlaky pojedou ve špičkách pracovního dne čtyřikrát za hodinu, v ostatních obdobích každých 30 minut. V ranní špičce ve směru do Prahy budou zastavovat všechny osobní vlaky ve všech stanicích a zastávkách. V odpolední špičce bude každý druhý vlak projíždět zastávky Praha-Velká Chuchle, Černošice-Mokropsy a Všenory. Důvodem tohoto opatření je nutnost na trať s omezenými kapacitními možnostmi vtěsnat osobní vlaky spolu s rychlíky, jejichž počet se rovněž výrazně zvýšil. Počet vlaků jedoucích v úseku Řevnice – Beroun zůstane zhruba na stejné úrovni jako dosud.

Všechny osobní vlaky linky S7 jsou plně zařazeny do Pražské integrované dopravy. Na trati Praha – Beroun lze v osobních vlacích cestovat i s jízdními doklady Pražské integrované dopravy včetně jízdenek pro jednotlivou jízdu. Provoz vlaků bude i nadále zajištěn především staršími pantografovými jednotkami řady 451. S nasazením moderních jednotek na linku S7 se počítá v souvislosti s dodávkou dalších kusů populárních CityElefantů.

Traťové jízdní řády platné od 14.12.2008 do 12.12.2009 budou na webu Českých drah, a. s. ke stažení 24. listopadu. www.cd.cz (Cestování vlakem – Jízdní řády – Knižní traťové řády – Trať 171 Praha – Beroun).

 

Zveřejněno: 21.11.2008 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 4216 x
Vytisknout