Prosluněné Bezpečné jaro

Krásný jarní den vylákal kolem 120 malých cyklistů či jezdců na koloběžkách a odrážedlech na dopravní hřiště v Radotíně, kde se v sobotu 23. dubna konalo tradiční Bezpečné jaro.

Preventivně dopravní akce, kterou organizuje Městská část Praha 16 ve spolupráci s Policií České republiky a za účasti dalších bezpečnostních složek, se koná již od roku 2009, tehdy ještě jako Bezpečný podzim. Po dvouleté přestávce, způsobené koronavirovou situací, se malí i velcí bavili a krom hromady cen si odnesli i spoustu zážitků a poučení, jak se chovat na cestách či jak poskytnout první pomoc.

Pro „malé“ účastníky silničního provozu bylo nachystáno sedm úkolů, za jejichž splnění obdrželi razítko na kartičku. Za odevzdanou kartičku dostali tašku s dárky od městské části, a navíc, kartička putovala do slosování o další krásné ceny.

Bezpečné jaro, 23.4.2022

Na dopravním hřišti řízeném semafory pomáhali usměrňovat neukázněné jezdce policisté, kteří jim vysvětlovali základní pravidla chování se na silnici. Ti nejmenší měli trochu problém s jízdou v protisměru a se správným projetím kruhového objezdu. Na dalších stanovištích si děti vyzkoušely poskytnutí první pomoci, prošly si „zříceným domem“ poslepu i teoretické znalosti ze silničního provozu, které potrápily i nejednoho dospěláka.

Bezpečné jaro, 23.4.2022

Odvážní radotínští hasiči z Hasičského záchranného sboru ČR předvedli ukázku záchrany tonoucího, a ačkoliv oproti poslednímu ročníku bylo teplejší počasí, tak se „tonoucímu“ do vody na biotopu moc nechtělo. Nakonec se dobrovolně „topil“ čtyřikrát :)

Bezpečné jaro, 23.4.2022

Všem příchozím dělali radost výtvory z balónků všech barev a tvarů Klauni z Balónkova, a pokud některý z menších návštěvníků dorazil bez kola či koloběžky, mohl si ho půjčit u stánku Ski a Bike Centra Radotín.

Součástí programu byla i velice očekávaná tombola, kde z odevzdaných účastnických kartiček losoval radotínský starosta Karel Hanzlík výherce krásných věcných cen. Ta se z důvodu velké účast dětí a množství cen uskutečnila hned dvakrát. 

Bezpečné jaro, 23.4.2022

Děkujeme všem, kteří se na akci podíleli, příchozím za návštěvu, Biotopu Radotín za občerstvení a společnosti Velkotržnice Lipence za dětské dobroty.

Fotogalerie ZDE.
Zveřejněno: 25.04.2022 – Eva Javorská ; Přečteno 735 x
Vytisknout