Průběžné informace povodňové komise vysílané radotínským rozhlasem

Povodňová komise MČ Praha 16 informuje občany o situaci na Berounce a Vltavě.
2. 4. v 9,30 hod.

Berounka v Radotíně zaznamenává oproti včerejšku mírný pokles hladiny a na vodočetné lati bylo naměřeno dnes v 8,00 hod. 192,50 m, což je o 15 cm méně než včera ve stejnou dobu. Berounka zůstává na 1. stupni povodňové aktivity. Na Vltavě je nadále řízený průtok, který  nyní, jak ukazují hodnoty naměřené v Malé Chuchli, dosahuje  hodnoty 1 410 m3/s. Vltava v Praze se stabilizovala na  2. stupeň povodňové aktivity.
„Na základě předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu v sobotu Povodí Vltavy konstatovalo, že udrží odtok z Orlíka tak, aby průtok Prahou nepřekročil 1500 kubíků za vteřinu. Předpověď počasí je poměrně příznivá, do úterka se neočekávají srážky vyšší než 1 až 10 milimetrů. Berounka postupně klesá, Sázava ještě kolísá, ale jde už o vlivy starších dešťových srážek.
Situace v Praze se proto nemění. Mimořádné události nehlásí ani jednotlivé městské části.

Pro informaci občanů byla zprovozněna na Magistrátu hl. m. Prahy bezplatná krizová informační linka 800 100 991.

Tyto a další informace o současném stavu jsou zveřejněny na internetových  stránkách městské části Praha 16 www.mcpraha16.cz a pražského magistrátu – www.praha-město.cz

1. 4. v 15,00 hod.

Berounka v Radotíně zaznamenává mírný vzestup hladiny a na vodočetné lati bylo naměřeno ve 14,00 hod. 192,52 m. Projevuje se tak důsledek nočních srážek v oblasti horního toku. Berounka zůstává na 1. stupni povodňové aktivity. V oblasti Šárova kola dochází ke vzdutí hladiny, což jest důsledek zvýšení průtoku ve Vltavě, který nyní dosahuje 1 440 m3/s. Jedná se o řízený průtok, do maximální výše 1 500 m3/s.
Vltava v Praze vykazuje 2. stupeň povodňové aktivity.

Další informace bude podána zítra v 9,00 hod., eventuálně podle vývoje situace.

1. 4. 2006 ve 12,00 hod.

Berounka v Radotíně dnes dopoledne zaznamenala mírný nárůst výšky hladiny na 192.45 m. Toto je způsobeno dešťovými srážkami na horním toku Berounky v noci na dnešek. Proto v průběhu dne předpokládáme mírný vzestup, který se bude nadále udržovat v úrovni 1. stupně povodňové aktivity.

Na Vltavě a v Malé Chuchli je průtok 1 390 m3/s, což jest také mírný nárůst  oproti ranním hodnotám.  Jedná se však o řízený vzestup. Předpokládá se, že průtok bude regulován do hodnot maximálně 1 500 m3/s, tj. zhruba do úrovně čtvrtečních ukazatelů.

Vltava je tak v Praze na 2. stupni povodňové aktivity.  Další informace poskytneme v 15,00 hod.

1. 4. 2006 v 9,00 hod.

Berounka v Radotíně během noci klesla na 192 m 40 cm a nyní vykazuje setrvalý stav. Podobný vývoj je na Berounce v Berouně, kde řeka vykazuje setrvalý stav. Vltavou a Malou Chuchlí protéká kolem 1330 m3/s a tento stav je také několik hodin setrvalý. V průběhu dne se očekává odpouštění vody z vltavské kaskády a proto na Vltavě může postupně dojít ke zvýšení průtoku a tím i hladiny.

 

31.března 2006  9,30 hod.

Nadále platí 1.stupeň povodňové aktivity  – což  je stav bdělosti. Situace vývoje na Berounce a jejich přítoků i stavu spadlého úhrnu srážek je nadále pravidelně sledována. V současné době řeka Berounka neustále pozvolna klesá. Tato situace je od včerejšího dne. Další průběh bude závislý od srážkové činnosti, která by měla ovlivňovat počasí nad územím České republiky během dnešního dne a zítřka. Soustavně je povodňovou komisí sledována i situace na Vltavě, kde dochází k regulovanému odpouštění z děl vltavské kaskády. O dalším vývoji bude povodňová komise městské části všechny občany nadále informovat.

V případě podání aktuální informace můžete volat na telefonní linku 234 128 100 nebo 234 128 101, kde funguje stálá informační služba 24 hodin non stop. Tyto čísla budou k dispozici i v sobotu a v neděli.

Upozorňujeme, že je neustále uzavřena silnice ze sjezdu ze Strakonické ulice směrem na Zbraslav a Davli v důsledku zaplavení podjezdu. Objížďka, která vede přes sjezd ze Strakonické na Lipence a zpět kolem zbraslavského zámku, je vyznačena.

30.3.2006 9,00 hod

Nadále platí 1.stupeň povodňové aktivity  – což  je stav bdělosti. Situace vývoje na Berounce a jejich přítoků i stavu spadlého úhrnu srážek je nadále pravidelně sledována. Aktuální stav je následující.Ve včerejších nočních hodinách Berounka kulminovala těsně před hodnotou pro vyhlášení 2.povodňového stupně – tedy pohotovosti. V současné době řeka klesá. Další průběh bude závislí od srážkové činnosti, která by měla ovlivnit počasí nad územím Západních a Středních Čech v odpoledních a večerních hodinách. O dalším vývoji bude povodňová komise městské části všechny občany nadále informovat.

Upozorňujeme, že je neustále uzavřena silnice ze sjezdu ze Strakonické ulice směrem na Zbraslav a Davli v důsledku zaplavení podjezdu. Objížďka, která vede přes sjezd ze Strakonické na Lipence a zpět kolem zbraslavského zámku, je vyznačena.

29. 3. 2006  17,00 hod.

Vážení občané. Vyposlechněte si mimořádné hlášení. Povodňová komise MČ Prahy 16 sděluje občanům, že nadále platí 1.stupeň povodňové aktivity  – což  je stav bdělosti. Situace vývoje na toku i stavu spadlého úhrnu srážek je nadále pravidelně sledována. Z hlediska dalšího vývoje se očekává, že by řeka Berounka měla nadále nepatrně stoupat a kulminovat dnes večer. Předpokládá se, že dojde maximálně k vyhlášení 2.stupně povodňové aktivity – což je stav pohotovosti. K ohrožení majetku by nemělo dojít. O dalším vývoji bude povodňová komise městské části všechny občany nadále informovat.

Upozorňujeme, že je uzavřena silnice ze sjezdu ze Strakonické ulice směrem na Zbraslav a Davli v důsledku zaplavení podjezdu. Objížďka, která vede přes sjezd ze Strakonické na Lipence a zpět kolem zbraslavského zámku, je vyznačena.  

28. 3. 2006

Povodňová komise MČ Prahy 16 sděluje občanům, že v průběhu dne ( v dopoledních hodinách) nastal 1.stupeň povodňové aktivity  – což  je stav bdělosti. Situace vývoje na toku i stavu spadlého úhrnu srážek je nadále pravidelně sledována. Z hlediska dalšího vývoje se očekává, že v nočních hodinách by měla řeka Berounka stoupat a kulminovat v ranních hodinách. Předpokládá se, že dojde maximálně k vyhlášení 2.stupně povodňové aktivity – což je stav pohotovosti. K ohrožení majetku by nemělo dojít. O dalším vývoji bude povodňová komise městské části všechny občany včas informovat.

 
Zveřejněno: 02.04.2006 –testovací účet ; Přečteno 4951 x
Vytisknout