První adventní zastavení s Markétou Fassati a jejími hosty

První adventní neděli se zaplněným sálem Koruny linuly skladby spojené s vánočním časem v podání mezinárodně uznávané radotínské sopranistky Markéty Fassati, kterou doprovázel nevidomý klavírista a zpěvák Honza Jareš a saxofonista Roman Fojtíček.

„Adventní čas je doba, kdy bychom si měli připomínat důležitost rodiny a přátel, a vzhledem k okolnostem na Ukrajině si také uvědomit, jak vzácný je mír a svoboda. A že ani jedno není samozřejmostí. Jsem nesmírně rád, že jsme se zde mohli opět po roce sejít a tentokrát i bez loňských protikoronavirových opatření. Přeji vám krásný a poklidný adventní čas“ přivítal na úvod diváky radotínský starosta Karel Hanzlík.

Koncert, který je součástí již 16. ročníku Cyklu nedělních předvánočních koncertů, tradičně začal zapálením první svíčky na adventním věnci. Této role se ujal zástupce dlouholetého partnera projektu adventních koncertů Ing. Ladislav Damašek, ředitel radotínského závodu společnosti Českomoravský cement. Společnost dlouhé roky finančně podporuje rozvoj Radotína a přispívá také od roku 2006 na adventní koncerty. 

Diváci si tak mohli vychutnat skladby vážné i veselé, v češtině, angličtině či italštině, úplnou novinku v podání Markéty a Honzy - Bílé Vánoce, ale také s vánočním časem již dlouhá léta spojenou písní z pohádky Tři oříšky pro Popelku.
Další adventní koncert je na programu v neděli 4. prosince od 17 hodin, kdy divákům přinese adventní náladu další radotínský umělec, kytarový virtuos Štěpán Rak. Ještě před jeho koncertem přijde na dvůr Kulturně komunitního centra Koruna Mikuláš s andělem a čertíky.

Třetí adventní koncert se koná 11. prosince v kostele sv. Petr a Pavla a jako obvykle na něm zazpívá pěvecký soubor SUDOP za doprovodu orchestru ZUŠ Klementa Slavického. Na programu bude Česká mše vánoční od Jakuba Jana Ryby. Koncert začne v 15 hodin a bude spojený i s tradičním vánočním trhem, který začne již v půl jedné na náměstí u radnice.

Zveřejněno: 28.11.2022 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 1037 x
Vytisknout