Radotín čekají prázdninové uzavírky

V průběhu letních prázdnin čeká Radotín několik dopravních omezení a uzavírek. Ty hlavní se týkají křižovatky pod Korunou a ulice K Cementárně.

Probíhající rekonstrukce světelné křižovatky pod Korunou (Karlická x Pod Klapicí) bude v průběhu letních prázdnin dokončena, posledním zásadním zásahem do dopravního provozu na této křižovatce je pokládání nového povrchu.
  • V termínu od 11. do 15. července bude v úseku od Kulturně komunitního centra Koruna směrem ke světelné křižovatce (cca 30 metrů) omezen jeden jízdní pruh. Doprava bude řízena kyvadlově poučenými pracovníky stavby (mezi 6 a 18 hodinou) a dočasným dopravním opatřením „Přednost před protijedoucími vozidly“.

  • V termínu od 16. do 20. července bude úsek od ulice U Starého stadiónu směrem k světelné křižovatce zcela uzavřen pro veškerou dopravu (chodci nebudou omezeni), místní občany pustí městská policie přes Rymáň a „panelku“. Objízdná trasa pro řidiče z Poberouní bude vyznačena přes Dobřichovice, Jíloviště a I/4 (Strakonická), případně přes Dobřichovice, Řevnice a D4. Pro řidiče z Třebotova a Kosoře bude objízdná trasa vyznačena přes Ořech, Zadní Kopaninu a ulicí Na Cikánce. Autobusy MHD linky 244 a 248 budou odkloněny přes ulici Václava Balého a Loučanskou do ulice Ke Zděři, kde bude v blízkosti podchodu pod tratí (u skate parku) výstupní zastávka. Dálkové linky Ropidu ze směru od Třebotova by měly být vedeny ze Zderazské ulice Otínskou ulicí. Zároveň dojde k omezení parkování v ulici Otínská a v oblastech Loučanská a Rymáň. 

  • Od 21. července budou pokračovat další etapy rekonstrukce, rozsah dopravního omezení bude v předstihu upřesněn.
Kvůli stavebnímu rozšíření profilu propustku Šachetského potoka pod ulicí K Cementárně, který způsobuje v okamžiku přívalových srážek v oblasti bleskové povodně, bude od 11. července do 11. září úplná uzavírka ulice K Cementárně od křižovatky s ulicí V Sudech v délce cca 50 metrů směrem k Pražskému okruhu. Objízdná trasa bude vyznačena po souběžné účelové komunikaci od křižovatky s Ledvickou ulicí. Provoz zde bude kyvadlový, řízený světelnou signalizací. Chodník pro chodce na ulici K Cementárně nebude omezen.

Kvůli výstavbě zbývající části kanalizace ve Zderazské ulici se na konec září připravuje dopravní omezení v místě křižovatky s Otínskou ulicí. Provoz bude kyvadlový.
Aktualizace z 1.7.2022: Výstavba zbývající části tlakové kanalizace ve Zderazská ulici začne již 4. července a bude trvat do 28. srpna 2022. Omezen bude jeden jízdní pruh od Kolové po Otínskou ulici, provoz v místě bude kyvadlový řízený semafory.
Zveřejněno: 29.06.2022 – Eva Javorská   |   Aktualizováno: 01.07.2022 – Eva Javorská ; Přečteno 3130 x
Vytisknout