Radotín paralyzují havárie vody

Od čtvrtka 7. května je již tak složitá dopravní situace v Radotíně komplikována haváriemi vody na hlavních tazích. Kritickým místem je ulice Pod Klapicí.

Doprava v Radotíně kolabuje již pátým dnem, a to přes veškeré snahy radnice o urychlení oprav. Důvodem jsou havárie vody, přičemž ta nejsložitější je v ulici Pod Klapicí, která je v majetku Technické správy komunikací hl. města Prahy a je i součástí objízdné trasy  za uzavřený železniční most mezi ulicí Karlická a Horymírovým náměstím. K poruše došlo ve čtvrtek ráno a při opravě musela být osazena provizorní světelná signalizace. Provoz je tak kyvadlový, ale prakticky se blokuje místní objízdná trasa vedoucí z ulic Prvomájová, Na Betonce a Strážovská směrem na Černošice.

 Dopravní kolaps v Radotíně kvůli havárii vody Dopravní kolaps v Radotíně kvůli havárii vody Dopravní kolaps v Radotíně kvůli havárii vody Dopravní kolaps v Radotíně kvůli havárii vody

K další havárii vody došlo v sobotu 9. května brzy ráno, u křižovatky ulic K Cementárně a Vápenná. Obě poruchy znamenaly komplikace pro stovky radotínských obyvatel - ať už občanů a podnikatelů bez vody (750 odběratelů), návštěvníků Sběrného dvora (jeho provoz musel být dočasně uzavřen) a hlavně obyvatel bydlících kolem objízdné trasy, kde se tvoří dlouhé kolony aut.

Již od čtvrtka se snažíme situaci, i když nejsme majitelem ani správcem vodovodu či komunikace, řešit a pomoci rychlejšímu odstranění nejen havárie vody, ale hlavně dopravních opatření, kvůli nimž Radotín zažívá dopravní kolaps,“ říká starosta Mgr. Karel Hanzlík. „Přes mimořádné úsilí v průběhu dnů volna se dosud nepodařilo zásadně zrychlit činnost zhotovitelských firem. Mimo jiné byl problém s asfaltem, protože obalovny přes svátky nepracovaly.“

Proto vedení městské části požádalo o spolupráci městskou policii, která se dle personálních možností snažila dopravu odklánět po náhradních komunikacích. I dnes jsou strážníci na místě a operativně situaci pomáhají řešit. „Nejde o naši akci, a tak firmy, které havárii odstraňují, nemůžeme řídit. Přesto doufám, že díky několikadennímu tlaku na kompetentní pracovníky naše úsilí bude mít brzy úspěch a centru Radotína se opět o něco uleví,“ dodává starosta.

Dle aktuální informace by měla být celková oprava havárie, konkrétně její závěrečná část v podobě položení asfaltu, provedena v průběhu zítřejšího, tedy úterního dopoledne a následně odstraněna dopravní omezení.    

Zveřejněno: 11.05.2020 – Ing. Pavel Jirásek ; Přečteno 1396 x
Vytisknout