Radotín (skoro) bez roušky od 1. července

Od 1. července 2020 se díky příznivému vývoji epidemiologické situace v souvislosti s onemocněním Covid-19 rozvolňují další opatření.

V Radotíně tak již od středy nemusíte mít při návštěvě Úřadu městské části Praha 16 nebo místní knihovny zakryté dýchací cesty (rouškou, šátkem, ...), i když stále zůstávají v platnosti zvýšená hygienická opatření, jako jsou dezinfekční gely na ruce v budovách úřadu i u vstupu do knihovny, častější úklid a u radnice a Odboru sociálního nadále zůstávají stát stany určené pro větší jednání. Bez roušky však není možné navštívit dům s pečovatelskou službou a zdravotnické zařízení.

Povinnost zakrývat si dýchací cesty, až na výjimky, končí se začátkem letních prázdnin. Výjimkou je v Praze pobyt v metru, včetně prostorů přístupných cestujícím a při účasti na hromadné akci nad 100 osob ve vnitřních prostorech, kdy nemůže být zajištěn odstup alespoň 1,5 metru.

V celé republice pak platí, že si občané nasadí roušku jen při návštěvě zdravotnického nebo sociálního zařízení. Rozvolnění opatření však neplatí pro celou republiku, v existujících lokálních ohniscích se pravidla naopak zpřísní. Opatření se mohou v důsledku aktuální situace měnit.

Mimořádné opatření Hygienické stanice hlavního města Prahy (pdf, 372 kB)
Zveřejněno: 30.06.2020 – Eva Javorská ; Přečteno 563 x
Vytisknout