Levný internet pro Radotín

Mnozí obyvatelé Radotína si nedovedou svůj život představit bez internetu. Potřebují jej denně k práci, vyhledávání informací i k zábavě. Jiní si cestu k internetu teprve hledají, aby přišli na to, jak hlubokou studnici informací internet představuje. Většina těch, kteří si doposud internetovou přípojku nezřídili, argumentuje především vysokou cenou poplatků.

Městská část Praha 16 se proto rozhodla vyjít občanům vstříc a nabídnout jim možnost připojit se k internetu za výhodnějších podmínek.

V roce 2007 bylo vyhlášeno výběrové řízení, kdy kritérii byly zejména výše měsíčního paušálního tarifu pro připojené klienty a garance minimální rychlosti připojení. Dalšími posuzovanými hledisky pak byly služby pro klienty, poskytovaný servis a velikost pokrytí městské části signálem. Do poloviny roku 2008 byla ve spolupráci s touto firmou vybudována internetová síť RadotínNET.

Vítězem soutěže se stala firma Guard Systems Microtel, s.r.o., která aktuálně nabízí minimální garantovanou rychlost 4 Mb za sekundu za měsíční poplatek 330 Kč (bez DPH). Běžná rychlost internetu se pohybuje kolem 8/8 Mbit.

V současné době je signálem pokryto 95 % území Radotína díky 22 přístupovým vysílačům na 10 místech: v ulici Václava Balého, na náměstí Osvoboditelů, v ulicích Ametystová, Sobětická, K Cementárně a Sídliště. Při nepřímé viditelnosti na uvedené přístupové body dají připojit klienti na vysílače umístěné v Lipencích či na Zbraslavi. Případní zájemci si mohou zdarma objednat technický průzkum možného připojení internetu RadotínNET na telefonech 296 384 999, 608 740 241, a to od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin.

Pro připojení k sítí RadotínNET je nutná tzv. připojovací sada, jež obsahuje 5 Ghz bezdrátový internetový router vestavěný v anténě a kabelový svod včetně instalace - jde o sadu na připojení jednoho počítače. Lze si ji koupit, pronajmout či splácet. Aktivace služby je zdarma, instalace zakoupené sady je rovněž bezplatná. Pokud uživatel již vlastní sadu má, platí se pouze aktivační poplatek.

Městská část Praha 16 se zasadila o speciální tarif RADOTÍN, který poskytuje firma Guard Systems Microtel, s.r.o. za měsíční poplatek 393 Kč včetně DPH, a tento tarif, na rozdíl od ostatních poskytovatelů, zaručuje minimální dostupnou rychlost připojení k internetu.

Poskytovatel služby
Guard Systems Microtel, s.r.o.
Webové stránky: http://www.microtel.cz/
E-mail: info@microtel.cz
Telefonní kontakt: 296 384 999, 608 740 241

Zveřejněno: 20.05.2015 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 56135 x
Vytisknout