Radotínská mateřská škola o prázdninách

Radotínská mateřská škola bude v červenci a srpnu fungovat v prázdninovém provozu, který bude zajišťovat oddělení Hastrmánek na náměstí Osvoboditelů 1367. Více informací najdete na stránkách MŠ.  

Poslední letošní školní den poděkovali radotínský starosta Karel Hanzlík s místostarostou Miroslavem Knotkem a dalšími zástupci městské části učitelům z radotínské základní školy a kuchařkám ze školní jídelny, a zároveň se rozloučili s ředitelem základní školy Zdeňkem Stříhavkou, který z této pozice odchází po 11 letech. 

Kvůli časové a programové náročnosti posledního školního dne (akce Radotínské mecheche) a z důvodu, že v radotínské mateřské škole nebyly přítomny všechny paní učitelky, přijde starosta do školky poděkovat všem jejím zaměstnancům, po dohodě s vedením předškolního zařízení, až poslední srpnový týden, kdy budou mít pedagogickou poradu. „Poděkování paní učitelkám je v této době velice důležité a na místě, jelikož i mateřská školka se v rámci opětovného zahájení svého provozu musela vypořádat s celou řadou komplikovaných nařízení a preventivních opatření, která za běžného režimu nejsou potřeba,“ vysvětluje důvody návštěvy starosta Karel Hanzlík.

Jelikož u předškolních dětí případná nákaza a onemocnění nemocí Covid 19  probíhá bez symptomů, tedy bez subjektivních příznaků jako je teplota, bolest kloubů atd., nebylo povinností a ani zřizovatel nemohl nařídit, aby pedagogický personál do mateřské školky nastoupil. Přesto, nesmírná zodpovědnost učitelek a snaha pomoci rodinám, aby se pozvolna mohly vracet do běžného režimu, zajistily, že drtivá většina jich nastoupila do práce a starala se o skoro 110 dětí.
Zveřejněno: 30.06.2020 – Eva Javorská ; Přečteno 103 x
Vytisknout