Radotínský fotbal oslavil stoleté výročí koncertem a utkáním s All Stars

Sto let od založení slaví radotínský fotbalový klub. Podobné výročí se nedá připomenout jinak než ve sportovním duchu, zápasem radotínského týmu proti výběru bývalých hvězd fotbalu.

Pod hlavičkou All Stars do Radotína dorazily legendy Jiří Novotný, Tomáš Jun, Tomáš Hübschmann, Lukáš Zima, Jiří Jeslínek ml. nebo hokejový internacionál Jaroslav Nedvěd. Na radotínské soupisce se v černobílých dresech objevili Karel Klíma, předseda Olympie, Radek Kasík, Radek Toman, Pavel Eiselt ml., Tomáš Huráb, Miroslav Knapp, Martin Bek a další. Slavnostního výkopu se ujal starosta Městské části Praha 16 Karel Hanzlík. Výhru radotínských v exhibičním utkání viděly více než tři stovky diváků. Na penalty si vedl lépe Radotín 4:3, když zápas v základní hrací době skončil remízou 6:6.

Večerní část programu pokračovala koncertem revivalové kapely Queenie na biotopu. Zazněly největší pecky legendární skupiny Queen jako Radio GaGa nebo I Want to Break Free. Bonusem pro přibližně 1 500 fanoušků byla i autorská skladba Let Me frontmana kapely Michaela Klucha.

Exhibiční utkání domácího výběru Radotína proti All Stars týmu hvězd, 18.6.2022
Exhibiční utkání domácího výběru Radotína proti All Stars týmu hvězd, 18.6.2022
Foto: Adam Pelej

Slavnostní výkop starosty Městské části Praha 16 Karla Hanzlíka v exhibičním utkání radotínského výběru proti All Stars týmu.
Slavnostní výkop starosty Městské části Praha 16 Karla Hanzlíka v exhibičním utkání radotínského výběru proti All Stars týmu. 18.6.2022
Foto: Adam Pelej

Revivalová kapela Queenie na radotínském biotopu, 18.6.2022
Revivalová kapela Queenie na radotínském biotopu, 18.6.2022
Foto: Adam Pelej

 Revivalová kapela Queenie na radotínském biotopu, 18.6.2022 Revivalová kapela Queenie na radotínském biotopu, 18.6.2022

Olympia Radotín
Klub dnes známe pod jménem SC Olympia Radotín, ale hrál i pod hlavičkou Radotínský SK, Spartak Radotín, TJ Radotínský SK nebo SC Radotín. Velkým problémem v začátcích stoleté historie klubu byla skutečnost, že klub neměl vlastní hřiště. Všechna utkání tak musel hrát u soupeře. To dnes nehrozí.

Sportovní areál v Radotíně prošel v uplynulých letech nákladnou rekonstrukcí, jehož další etapa bude následovat. Areál nyní nabízí vyžití na travnatém fotbalovém hřišti, na fotbalovém hřišti s umělým povrchem třetí generace, atletické běžecké dráze a minihřišti.
Zveřejněno: 20.06.2022 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 522 x
Vytisknout