Radotínský web je třetí v Praze

Cenu z rukou Ing. Karla Březiny, prvního náměstka pražského primátora, převzali Ing. Petr Binhack, radní Městské části Praha 16 (vlevo) a administrátorka stránek Kateřina DrmlováMěstská část Praha 16 převzala ve středu 23. března ocenění za 3. místo v pražském kole soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky měst. Mezi 22 velkými městskými částmi ji předběhly se svými weby pouze Praha 2 a Praha 12, které obsadily příčku zlatou a stříbrnou.

Změny, které oficiální radotínské stránky v posledním roce prodělaly, se tedy dočkaly ohodnocení i v této soutěži. Pro ty, kdo je denně dotvářejí, je však hlavním hnacím motorem spokojenost (nebo také nespokojenost) uživatelů stránek, tedy především obyvatel Prahy 16. Webové stránky Praha16.eu prošly zásadní proměnou na podzim 2010 – vznikl regionální Portál práce, přidány byly cizojazyčné verze, nová grafická podoba zjednodušila a zpřehlednila úvodní stranu. Na základě žádosti jednoho z čtenářů také vznikla možnost vkládat obrazový materiál do oblasti otázek a odpovědí…

Občasné ocenění od těch, kdo se nyní lépe orientují a tím pádem i informují na webovém portálu Praha16.eu, sice nelze pověsit v rámečku na stěnu, ale má svou hodnotu. Přesto si tu váží i ocenění poroty, které zástupci samosprávy a úřadu převzali v podvečer druhého jarního dne na slavnostním ceremoniálu – pražské výsledky třináctého ročníku soutěže o nejlepší internetové stránky měst a obcí se vyhlašovaly spolu s Juniorerbem v prostorách rezidence pražského primátora.

Čerstvé ocenění radotínského webu potvrdilo loňské druhé místo mezi 22 velkými pražskými částmi, kdy bylo hodnocení provedeno podle metodiky odborníků z E-Governance Institute při Rutgers University v Newarku. V oblasti „přístupnost“ byla dokonce Praha 16 vyhodnocena jako úplně nejlepší.

Zveřejněno: 24.03.2011 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 12088 x
Vytisknout